Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çankaya’ya Nazım Hikmet ile Zülfü Livaneli anıtı
Çankaya’ya Nazım Hikmet ile Zülfü Livaneli anıtı
Çankaya Belediyesi tarafından kısa bir süre önce hizmete açılan Zülfü Livaneli Kültür Merkezi bahçesine Nazım Hikmet ile Zülfü Livaneli anıtı dikildi. Anıtın açılışı, Zülfü Livaneli'nin katılımıyla 13 Ocak’ta gerçekleşecek.
Kültür Sanat 9 Ocak 2018 - 12:58

Çankaya Belediyesi’nin Eylül ayında hizmete açtığı Zülfü Livaneli Kültür Merkezi, bu kez bahçesine yerleştirilen Nazım Hikmet ve Zülfü Livaneli Anıtı’nın açılışına ev sahipliği yapacak. Heykeltıraş Murat Daşkın tarafından yapılan anıtın açılışı, 13 Ocak Cumartesi günü saat 13.00'de Zülfü Livaneli başta olmak üzere Ankara ve İstanbul'dan birçok aydın, sanatçı ve sanatseverin katılımıyla gerçekleşecek.

Etkinlikte Gökhan Över (klavye), Umut Er (vokal ve gitar), İsmail Kabacı (keman), Halil Sezai Ünsal (perküsyon) mini bir konser verecek. Konserde, ‘Karlı Kayın Ormanı’, ‘Ceviz Ağacı’, ‘Mavi Liman’ ve ‘Ey Özgürlük’ parçaları seslendirilecek.

ÜÇ AYDA 10 BİNİ AŞKIN KİŞİYE KAPILARINI AÇTI

Açıldığı günden bu yana Ankara'nın kültür sanat hayatına yeni bir soluk getiren Zülfü Livaneli Kültür Merkezi, bin 100 metrekare alan üzerinde ferah yapısı ile hizmet veriyor. Müzik, edebiyat, sinema, modern dans atölyeleri ile tam bir sanat okulu olarak hizmet veren merkez, 2017 yılının Eylül ayında açılmasına rağmen düzenlediği etkinliklerle ilk üç ayda 10 bin 673 kişinin sanatla buluşma adresi oldu. Merkez bugüne kadar 3 sergi, 7 söyleşi, 5 konser, 9 film ve 4 konferansa ev sahipliği yaptı. İHA


Son güncelleme: 14:13 - 09.01.2018