Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cannes Film Festivali jürisi belirlendi
Cannes Film Festivali jürisi belirlendi
70. Cannes Film Festivali'nin jüri üyeleri belli oldu. Festivalin jüri başkanlığını İspanyol yönetmen Pedro Almadovar yapacak. Festivalde Fatih Akın'ın 'Solgun' isimli filmi de yer alacak. 
Kültür Sanat 27 Nisan 2017 - 13:46

17-28 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Cannes Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu. Festival komitesinin yaptığı açıklamaya göre İspanyol yönetmen Pedro Almadovar’ın jüri başkanlığını yapacağı üyeler şöyle: “ABD’li ünlü oyuncu Will Smith, Alman yönetmen Maren Ade, Çinli oyuncu Fan Bingbing, Fransız oyuncu, yönetmen ve şarkıcı Agnes Jaoui, ABD’li oyuncu ve yapımcı Jessica Chastain, Güney Koreli yönetmen Park Chan-wook, İtalyan yönetmen Paolo Sorrentino ile Fransız kompozitör Gabriel Yared.”
fatihakinFATİH AKIN DA YARIŞACAK

Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın, ‘Solgun’ isimli eseriyle, 70. Cannes Film Festivali'nin ana kategorisinde yarışacak. Almodovar, jüri başkanlığıyla ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve bu görevi gerçekleştirmekten gurur duyacağını açıklayarak, “Benliğimi, vücudumu ve ruhumu bu göreve adayacağım, bu benim için hem bir ayrıcalık hem de zevk” demişti.