Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cansu Tosun yeni filmi için Farsça öğrendi
Cansu Tosun yeni filmi için Farsça öğrendi
Oyuncu Cansu Tosun, dünyaca ünlü Fransız yönetmen Luc Besson’un yeni filmi ‘Anna’da rol alacak. Tosun, filmdeki rolü için Farsça öğrendi. 
Kültür Sanat 30 Ekim 2019 - 12:32

Oyuncu Cansu Tosun, mültecilik sorununu anlatan ‘Anna'nın Avrupa prömiyeri için Roma Film Festivali'ne katıldı. Erkan Kolçak Köstendil ile mutlu bir birlikteliği olan Cansu Tosun “Bir gün kendi filmimle bu güzel şehre geleceğimi düşünmemiştim. Film için çok kısa sürede Darice (Afgan Farsçası) öğrendim” dedi.

Güzel oyuncu, filmde bir ajan karakterini canlandırıyor. Tosun’a filmde Helen Mirren, Cillian Murphy ve Luke Evans gibi dünyaca ünlü oyuncular eşlik ediyor. Filmdeki sahnelerinin çekimi için geçtiğimiz kış Paris'e giden Tosun, hem Luc Besson'la çalışma hayalini gerçekleştirdiğini hem de Anna'nın kendisi için unutulmaz bir deneyim olduğunu dile getirdi.

CANSU TOSUN KİMDİR?

Cansu Tosun, 26 Ocak 1988 tarihinde Almanya, Nürnberg’de doğmuştur. Anne babası Kayseri kökenlidir. Annesi 16 yaşındayken, babası da 22 yaşındayken Almanya’ya göç etmiş. Babası, Nürnberg’de postane yöneticiliği yapıyor. Annesi ise bir mağazada çalışıyor. Nürnberg Operası’nda 13 yıl bale eğitimi aldı. Ancak liseden sonra yüksek okul eğitimi başlayınca baleyi bırakıp caz ve hip-hop danslarına yöneldi. 4 yaşından beri birçok Alman markası için fotomodellik yaptı ve kaliteli markaların yüzü oldu. Cansu Tosun’un Fırat adında bir erkek ikiz kardeşi vardır. Nürnberg’de lise eğitiminde ticaret üzerine okudu.