Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Celal Şengör: Kanuni Sultan Süleyman bir salaktı
Celal Şengör: Kanuni Sultan Süleyman bir salaktı
Sansasyonel açıklamalarıyla her dönem dikkat çekmeyi başaran Prof. Dr. Celal Şengör, şimdi de Pirî Reis ve Kanuni Sultan Süleyman hakkında ilginç bir konuşma yaptı. Şengör, “Piri Reis’in hayatındaki en büyük talihsizliği Kanuni Sultan Süleyman gibi bir salağın zamanında doğmuş olmasıdır” dedi.
Kültür Sanat 2 Mart 2018 - 12:09

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi ve Avrasya Yerbilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celâl Şengör, dünyanın ilk atlası olarak bilinen el yazması kitabın tanıtım toplantısında, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Toplantı esnasında Fatih Sultan Mehmet ve Pîrî Reis'ten bahseden Şengör, “Coğrafi kitaplara olan merakı müthiş. Coğrafya hastası bir sürü şeyi topluyor. Ben onu diyorum; Pîrî Reis'in hayatındaki en büyük talihsizliği Kanuni Sultan Süleyman gibi bir salağın zamanında doğmuş olmasıdır. Fatih zamanında Pîrî Reis olaydı inanır mısınız bugün bizim sömürge imparatorluğumuz vardı. Çok samimi söylüyorum bugün biz Amerika'ya falan gitmiştik” dedi.

ALTAYLI’DAN ‘DAHA KONUŞMAYALIM’ UYARISI

Toplantının moderatörlüğünü yapan gazeteci-yazar Fatih Altaylı, Şengör’ün çarpıcı açıklamalarından sonra “Tamam mı, yeter midir arkadaşlar? Celal Hoca'yı daha fazla konuşturmayalım da yarın internette hakkında olumsuz şeyler okumayalım” ifadelerini kullandı. İHA

resimid_4659312
Son güncelleme: 16:37 - 02.03.2018