Sözcü Plus Giriş

Cem Karaca’nın hiçbir yerde görülmemiş fotoğrafları bu sergide

Anadolu Rock akımının öncü sanatçısı Cem Karaca, ölümünün 13.yılında doğum yeri olan Bakırköy’de anıldı

Güncellenme: 15:23, 08/02/2017
Cem Karaca’nın hiçbir yerde görülmemiş fotoğrafları bu sergide

Bakırköy Belediyesi ve Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) katkılarıyla hazırlanan sergi, BASAD Altan Erbulak Sanat Galerisi'nde Cem Karaca sevenleriyle buluştu.

cem2

Sergi açılışını; Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, BASAD Başkanı A. İlhan Gülek, Genco Sabancı, ünlü sanatçı Cihat Tamer ile BASAD üyesi sanatçılar ve Bakırköylüler birlikte yaptı.

cem6

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu açılış konuşmasında: “Cem Karaca aramızdan ayrılalı 13 yıl oldu. Cem Karaca'nın manevi mirasını bizlerle paylaşan Genco Sabancı'ya şükranlarımı sunuyorum. Ümit ediyorum ki Türkiye'de sanatın gücüyle aydınlık yarınlara, hayırlı yarınlara ulaşacağız” dedi.

cem3

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği sergide sevenleri; Cem Karaca'yı ilk kez gördükleri fotoğraflarla anarken, sergi sonrası Cem Karaca şarkıları ile duygulu anlar yaşandı ve Cem Karaca için anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdılar. Sergi; BASAD Altan Erbulak Sanat Galerisi'nde 16 Şubat tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

cem5cem4İlginizi ÇekebilirAnadolu Rock'ın babası Cem Karaca 13 yıl önce aramızdan ayrıldıAnadolu Rock'ın babası Cem Karaca 13 yıl önce aramızdan ayrıldı