Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ceyhun İrgil: Demokrasi kadar sanata da ihtiyacımız var
Ceyhun İrgil: Demokrasi kadar sanata da ihtiyacımız var
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi CHP'li Ceyhun İrgil tiyatro oyuncularına uygulanan muameleyi kınadı
Kültür Sanat 13 Ağustos 2016 - 11:20

İstanbul Şehir Tiyatroları'nda ‘performans düşüklüğü' sebep gösterilerek görevden alınan altı sanatçıdan sonra 20 sanatçının daha eklenmesine CHP'li Ceyhun İrgil tepki gösterdi.

ceyhun-irgil

CHP’li Ceyhun İrgil, “Ülkemiz OHAL'deyken performans düşüklüğü gibi içi boş nedenler ileri süremezsiniz. Bunun adı cadı avıdır, yapmayın”

TİYATRO YÜREKLİDİR

Çağdaş Türk tiyatrosunun babası Muhsin Ertuğrul'un ve dönem sanatçılarının büyük zorluklar yaşayarak tiyatro sahnesini bu ülke insanına sevdirdiğine dikkat çeken İrgil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bu kararından dönmesi gerektiğini söyledi.

İrgil şöyle devam etti:

“Tiyatro muhaliftir, yüreklidir. Tiyatrocuların ise demokrasiden, haktan yana olmaktan başka bir gayesi yoktur. Bu ülkenin tiyatroya, demokrasi kadar ihtiyacı vardır. Bu nedenle nasıl meydanlarda demokrasi nöbeti tutuluyorsa, sanatın da haksızlığa uğraması karşısında aynı nöbetin tutulması şarttır! Dostlar Tiyatrosu'nun sahnesi tekrar açılarak doğru olan yapılmıştır. Şimdi de İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncularına yapılan yanlıştan vazgeçilmelidir”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.