Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
CHP’den TRT’ye Sibel Tüzün tepkisi: “İşine baksın, kamu yayıncılığı yapsın”
CHP’den TRT’ye Sibel Tüzün tepkisi: “İşine baksın, kamu yayıncılığı yapsın”
YSK'nın 31 Mart Seçimleri'nin yenilenmesinin ardından Ekrem İmamoğlu'nu destekleyen mesaj atan Sibel Tüzün'e TRT tarafından ambargo uygulanmasına CHP'den tepki geldi.
Sozcu.com.tr
Kültür Sanat 9 Mayıs 2019 - 15:54

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, şarkıcı Sibel Tüzün'e TRT tarafından konulan yasağı eleştirdi. sozcu.com.tr’ye konuşan Sertel, “Bütün yandaşlar, Atatürk'e hakaret edenler, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na demediklerini bırakmayanlar, rüyasında Allah'ı gördüğünü iddia eden aklı evveller TRT'de yer buluyor. Haksızlığa uğramış, kazandığı seçim elinden alınmış Ekrem İmamoğlu'yla ilgili tweet atan sanatçılar yasaklanıyor. İktidarın dümen suyunda boğulan TRT'yi kınıyorum” dedi.

‘TRT’NİN HADDİ DEĞİL’

TRT'nin bir partinin değil devletin kurumu olduğunu vurgulayan Sertel, ‘'Halktan kesilen paralarla ayakta duran TRT'nin halkın tamamının görüşlerini yansıtması gerekir'' dedi, ve şunları söyledi: “Sevilen sanatçı Sibel Tüzün'ün de aralarında olduğu çok sayıda sanatçımız duyarlılık göstererek, haksızlığın karşısında susmadılar. İktidarın borazanı haline gelen, saraydan yönetilen TRT de, sanatçı Tüzün üzerinden tüm sanatçılara gözdağı vermeye çalıştı. TRT halkın tamamından kesilen elektrik katkı payı ve bandrol gelirleri ile ayakta duruyor. Belli bir kesimin değil tüm Türkiye'nin görüşlerini yansıtmalı, sesini duyurmalı. Sanatçı da iş adamı da düşüncelerini söylemekte özgürdür. Kimseyi düşüncelerinden dolayı yargılamak ve akılları sıra cezalandırmak TRT yönetiminin haddi değildir. TRT işine baksın, kamu yayıncılığı yapsın.”

Sibel Tüzün’ün attığı tweet şöyleydi.

Son güncelleme: 15:55 - 09.05.2019