Sözcü Plus Giriş

CHP’li vekiller Berberoğlu’nun kitabını imzaladı

CHP'li vekiller, tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu'nun cezaevinde yazdığı 'Siz Yürürken Ben Yatarken Yazı-Yorum' kitabını TÜYAP 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda imzaladı.

null
Güncellenme: 16:19, 11/11/2017
CHP’li vekiller Berberoğlu’nun kitabını imzaladı

HANDE ZEYREK

Tutuklu CHP’li vekil Enis Berberoğlu’nun cezaevinde kaleme aldığı,  ‘Siz Yürürken Ben Yatarken Yazı-Yorum’ kitabı CHP’li vekillerce okurlar için imzalandı.

İmza gününe çok sayıda vekilin yanı sıra Berberoğlu’nun eşi Oya Berberoğlu da katıldı. Kitapları imzalayan vekiller 1 Aralık’ta yeniden yargılanmaya başlayacak Berberoğlu’nun tahliyesini istedi.

CHP’li vekillerden Eren Erdem, “Enis Bey’in adına bu kitabı imzalıyoruz. Kitap ikinci baskıya girmeden çıkacak inşallah” dedi.

Tuncay Özkan ise bütün amaçlarının yazarların kendi kitaplarını imzalayabildiği adil, özgür, barış içinde bir Türkiye olduğunu belirterek, “Az kaldı, karanlığın üzerine Mustafa Kemal’in güneşi doğacak” açıklamasını yaptı.

Mustafa Balbay, imza gününde Berberoğlu’nun okurlarla buluşması gerektiğini ifade ederek, “Dava çökmüştü zaten. 1 Aralık’ta Enis’in özgürlüğünü bekliyoruz. Artı 2018’de biraz daha nefes. Sözcü de şu an Gökmen Ulu’nun tahliyesiyle nefes aldı. Bir daha bu tür davaların açılmamalı için arşivlerde yer etmeli. En büyük vicdan halkındır” dedi.

berberoglu
‘BERBEROĞLU’NUN MORALİ ÇOK İYİ’

Bir diğer CHP’li vekil Atilla Sertel de, önceki gün Enis Berberoğlu’nu ziyaret ettiğini anlatarak, “Morali çok iyiydi. ‘Araştırmacı gazeteci olamadım ama, araştırmacı mahkum oldum, mahkememi arıyorum’ dedi. Mahkeme bulundu ve ben hukuka uygun karar vereceğine eminim” ifadelerini kullandı.

Barış Yarkadaş da bugün attıkları her imzanın adaletin bir an önce sağlanması için olduğunu söyledi. CHP Parti Meclis Üyesi İdris Akyüz ise şöyle dedi: “Hak ve hukuk yerini bulacak. Adaletin olmadığı bir ülkede herkes suçludur.”

İlginizi ÇekebilirSözcü yazarlarımız bugün TÜYAP'ta okurlarıyla buluşuyorSözcü yazarlarımız bugün TÜYAP'ta okurlarıyla buluşuyor