CHP’li vekiller Suriyeli mültecilerin dramını kitaplaştırdı

CHP Göç ve Göçmen Komisyonu üyeleri Suriyeli mültecilerin dramını kitaplaştırdı

CHP’li vekiller Suriyeli mültecilerin dramını kitaplaştırdı

Veli Ağbaba, Zeynep Altıok Akatlı, Mustafa Balbay, Nurettin Demir, Selma Doğan, Muharrem Erkek, Özcan Purçu, Sezgin Tanrıkulu ve Elif Doğan Türkmen’in imzalarını taşıyan Sınırlar Arasında – İnsanlık Dramından İnsanlık Sınavına adlı kitap, Tekin Yayınevi’nden çıktı.

chpli-vekilelr

Sınırlar Arasında – İnsanlık Dramından İnsanlık Sınavına adlı kitapta Suriye’de dış güçlerin de dâhil olduğu savaş başladığından bu yana zorunlu olarak Türkiye’ye göç eden, zorlu yollardan geçerek ulaştıkları sınırda, sıcağın altında saatlerce aç susuz bekleyen, kendilerine gösterilen kamplarda ve ülkenin dört bir yanında yaşamlarını sürdürmeye çalışan mülteciler anlatılıyor.

Kitapta mültecilerin karşılaştığı dramlar da var. Kimi zaman güvenlik gerekçesiyle, kimi zaman ısınmak amacıyla verilen elektrik sobasının neden olduğu yangınlarda ölmeleri, sokakta yaşamak durumunda kalmaları, kadınların, çocukların tecavüze uğrayıp fuhuşa sürüklenmeleri ve yaşadıkları bütün olumsuzluklar aktarılıyor. Kitapta yaşama sevincini kaybeden, geldiği ülkeye dönmemek için intihar eden insanların hikayeleri de var…