Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çirkin Kral, doğduğu topraklarda anılıyor
Çirkin Kral, doğduğu topraklarda anılıyor
Türk sinemasının 'Çirkin Kralı' Yılmaz Güney, ölüm yıl dönümü olan 9 Eylül'de Çukurova Belediyesi tarafından muhteşem etkinlik ile anılacak. Anmaya Ali Asker ve şair Taner Nart katılacak.
Kültür Sanat 7 Eylül 2017 - 14:19

Mehmet Serbes

Türk sinemasının Çirkin Kralı Yılmaz Güney, Çukurova İlçe Belediyesi tarafından düzenlenecek anlamlı bir etkinlikte anılacak. Adanalı usta sinemacıyı üç yıldır yürüyüş, konser ve söyleşiler yaparak anan Çukurova Beleyesi, bu yıl da özel bir etkinlik hazırladı.

Usta sinemacı için Fransa’da yaşayan ünlü halk ozanı Ali Asker ve Adanalı şair Taner Nart'ın katılacağı program, sanatçının 33'üncü ölüm yıl dönümü olan 9 Eylül Cumartesi akşamı Ercan Çetin (Doğal Park 1) Doğal Parkı içerisinde gerçekleştirilecek.

‘YILMAZ GÜNEY'İ YAŞATMAK BİR BORÇ’

Yılmaz Güney'i anmakla yetinmeyeceklerini belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, sanatçının adına yakışır ‘Sinema Günleri’ ve ayrıca kısa film – belgesel film yarışmalarını içerecek festival yapmayı hedeflediklerini bildirdi. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “9 Eylül Cumartesi akşamı 20.00'de Çirkin Kral Yılmaz Güney'e yakışır bir anma etkinliği gerçekleştireceğiz. Anma etkinliği sırasında usta sinemacımızın hayatını ortaya koyan ve özel olarak hazırladığımız bir de jenerik izleyeceğiz. Tüm Yılmaz Güney dostlarını geceye bekliyoruz” dedi.

sonercetinvefatosguney

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Fatoş Güney

Son güncelleme: 14:23 - 07.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.