Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çocuklar Ai Weiwei’nin eserleriyle tanışıyor
Çocuklar Ai Weiwei’nin eserleriyle tanışıyor
Çocuklar, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM) ev sahipliği yaptığı Ai Weiwei’in Türkiye’deki ilk sergisi 'Ai Weiwei Porselene Dair'i ziyaret ederek, seramik kili ve porselen üzerine deneyim kazanıyor.
Kültür Sanat 23 Şubat 2018 - 15:14

Çocukları seramik kili ve porselen ile tanıştırmayı amaçlayan SSM, el sanatları geleneği, özgün eserle kopya arasındaki fark, çoklu üretim ve yeniden form verme gibi kavramlardan yola çıkarak, farklı yaş gruplarına hitap eden program hazırladı.

Bu kapsamda ‘Ai Weiwei Porselene Dair’ sergisinde çocuk atölyeleri düzenleniyor.

Hafta içi okul gruplarına yönelik rehberli turlar düzenleyen SSM, Çarşamba günleri 10.00-12.00, Salı, Perşembe ve Cuma günleri ise 10.00'dan 15.00'e kadar, her saat başı çocuklara Ai Weiwei'in eserlerini yakından inceleme fırsatı sunuyor. Hafta sonu bireysel katılımla gerçekleştirilen atölye çalışmaları ise, 11.00-13.00 ve 14.00-16.00 saatleri arasında günde iki kez ücretsiz olarak düzenleniyor.

aiweiwei2FARKLI YAŞ GRUPLARINA, FARKLI ATÖLYELER

‘Porselen Üzerinde Kahramanın Yolculuğu’, ‘Ejderhanı Nasıl Resimlersin?’ ve ‘Vazodan Çıkan Ejderhalar’, ‘Mavi-Beyaz Tasarımlar’ başlıklı atölyeler, 7 yaş ve üzerindeki çocukların katılımına açık olurken; ‘Şimdi Zamanı mı? Meyvelerden Enstalasyon!’, ‘Tılsımlı Dilekler, Ruyi Tasarlama’, ‘Rastgele Boyamalar’, ‘Benim Özgün Formum’, ‘Küçülen Kağıttan Çiçekler’ atölyeleri ise tüm yaş gruplarındaki çocukların katılımıyla gerçekleştiriliyor.