Çocuklarınızı, eğlenceli bir maceraya çıkarın

'Anlaştık mı?', 2 yaş ve üzeri çocuklar için kelimeler olmadan kurulabilen iletişim üzerine müzikli bir dans tiyatrosu...

Çocuklarınızı, eğlenceli bir maceraya çıkarın

Farklı dünyalardan gelen karakterlerin birbirleri arasındaki sözsüz iletişim ve iletişimsizlik, birbirlerini tanıma ve anlama çabaları üzerine kurulu oyun ‘Anlaştık mı?’, 15 Nisan Cumartesi günü DasDas Sahne’de.

anlastikmi1

İki dansçı ve bir müzisyen kendi karakterleriyle bu süreçteki farklı durumları çeşitli hikayeler ve minimalist imgelerle anlatırlar. Komik bir serüvenle denizler ve ormanlardan geçerler. İlk karşılaştıklarında birbirlerini tanımamaları ve anlamamaları, üçünün de dahil olduğu esprili, eğlenceli ve yaratıcı ortak bir dil geliştirmelerine neden olur.

Oyun, farklı kültürlerin bir araya geldiğinde oluşan farklı durumları ve bu durumların ortaya çıkardığı duyguları (merak, korku, gözlem, tanışma, çatışma, tolerans gösterme, anlaşma ve paylaşma) 35 dakika boyunca eğlenceli bir biçimde çocuklara ve yetişkinlere soyut, sanatsal ve hiç alışık olunmayan bir biçimde sergiler.

Loading...