Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Contemporary Istanbul, 12. edisyonu başlıyor
Contemporary Istanbul, 12. edisyonu başlıyor
Contemporary Istanbul (CI) 12. yılında çağdaş sanatın önemli örneklerini Lütfi Kırdar Rumeli Salonu ve İstanbul Kongre Merkezi’nde 14-17 Eylül tarihleri arasında bir araya getirmeye hazırlanıyor. Etkinlikte, 42’si yabancı, toplam 73 galeri ile yaklaşık bin 500 sanat eseri sanatseverler ile buluşacak.
Kültür Sanat 11 Eylül 2017 - 12:20

Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, Contemporary Istanbul'un 12. yıla girdiklerini anımsatarak, “Zorlu fakat bizi olduğumuzdan da daha güçlü kılan ve geleceğe umutla bakmamızı sağlayan bir yılı geride bıraktık. Mutluyuz çünkü böyle bir yılda sanatın önemi, iyileştirici ve birleştirici gücü bir kez daha kendini gösterdi. 12. Contemporary Istanbul'u bu fikir ve inanışla hayata geçirdik. Tüm dünyamızı saran karmaşaya fuarın bir cevap olmasını istedik. Bu düşünceyle, fuarımızı bu yıl 3 ana unsuru hedefleyerek geliştirdik; içerik, estetik görünüm ve hizmetler” dedi.

 

aligureliPARK ALANINDA BİR İLK

Fuarda Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün desteği ile birlikle İstanbul'da bir park alanında ilk defa gerçekleşecek olan çağdaş heykel sergisi de yer alıyor. Beşinci Element heykel sergisinin küratörlüğünü Prof. Hasan Bülent Kahraman üstleniyor.

12’İNCİ YILIN KİTABININ LANSMANI FUARDA YAPILACAK

Türkiye'nin önde gelen 60 çağdaş sanat koleksiyonundan 120 eseri CI sırasında ilk kez bir araya getiren Collectors' Stories projesi kapsamında Türkiye'nin önde gelen koleksiyonerlerinin kendi koleksiyonlarından seçtiği eserler geçen yıl fuar alanında bin 500 metrekareyi aşan bir alanda sergilenmiş ve büyük ilgi görmüştü. Collectors' Stories sergisinin başarısı ile beraber 2017 yılında Collectors' Stories Kitabı, Barbaros Reserve Bodrum Projesi'nin desteğiyle hayata geçiyor.

12’inci yılını kutlayan etkinliği konu alan kitabın ön lansmanı Ağustos ayında Barbaros Reserve Bodrum'da düzenlenen bir yaz etkinliği ile kutlanmıştı. Kitabın lansmanı ise fuar sırasında gerçekleşecek.Son güncelleme: 16:06 - 11.09.2017

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.