Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Contemporary İstanbul 12’inci yaşını bu kitapla kutladı
Contemporary İstanbul 12’inci yaşını bu kitapla kutladı
Contemporary İstanbul (CI) 12'nci yaşını CI Yayınları'nın ilk kitabı olan 'Collectors Stories' ile kutladı.
Kültür Sanat 7 Ağustos 2017 - 11:18

Contemporary İstanbul (CI) 12’nci yaşını kutladığı CI Yayınları’nın ilk kitabı ‘Collectors Stories’in ön lansmanı Bodrum’da düzenlenen etkinlikle yapıldı. Etkinlikte Sertab Erener sahne alarak, konuklara özel bir performans sergiledi. Gecede, Osman Dinç, Aron Majoros, Günnur Özsoy, Tuğberk Selçuk’ın heykel yapıtlarının yanı sıra Ozan Türkkan’ın yeni medya yerleştirmelerinin yer aldığı disiplinlerarası yerleştirme sergisi de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

60 KOLEKSİYONDAN 120 ESER

Türkiye’nin önde gelen 60 çağdaş sanat koleksiyonundan 120 eseri CI sırasında ilk kez bir araya getiren ‘Collectors Stories’ projesi kapsamında Türkiye’nin önde gelen koleksiyonerlerinin kendi koleksiyonlarından seçtiği eserler geçen yıl fuar alanında sergilenmiş ve büyük ilgi görmüştü. Sanat koleksiyonerliğinin geçirdiği dönemsel değişimleri ve bugününü de sunan Collectors Stories kitabının dağıtımı uluslararası öncü sanat kurum ve kuruluşlarına yapılacak.

sertab
KİTAPTA YER ALAN KOLEKSİYONERLER

Serginin kitabında yer alan koleksiyoner ve koleksiyonlar arasında Leyla Alaton, Ahmet Aral, Hanzadeve Osman Boyner, Suzan Sabancı Dinçer, Oya ve Bülent Eczacıbaşı, Tansa Mermerci Ekşioğlu, Asuman ve Hüsnü Güreli, Cem Hakko, Can Has, Emin Hitay, Murat Özyeğin, Arzu ve Ömer Sabancı, Lucetteve Mustafa Taviloğlu, Agah Uğur, Murat Ülker, Şebnem ve Mahmut Ünlü, Erdinç Varlıbaş, Ergin Varlıbaş, Selim Varol, TonyVentura, Şirin ve Neşet Yalçın, Arzuhanve Mehmet Ali Yalçındağ, Zafer Yıldırım ve Cem Yılmaz bulunuyor.