Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çukur’un Vartolu’su Erkan Kolçak Köstendil kitap yazdı
Çukur’un Vartolu’su Erkan Kolçak Köstendil kitap yazdı
Çukur'da canlandırdığı Vartolu karakteriyle geniş bir hayran kitlesine sahip olan oyuncu Erkan Kolçakköstendil, "Mukadderat" adlı kitapla edebiyat dünyasına adım attı.
Kültür Sanat 16 Ocak 2019 - 14:00

Erkan Kolçakköstendil'in okurlarına zaman ve mekândan öte bir dünyanın kapılarını araladığı ilk kitabı Mukadderat'ın tanıtımı BPR Guest House'da gerçekleşti. Karakarga Yayınları'ndan çıkan kitapta Kolçakköstendil'in öykülerine ünlü çizer M.K. Perker'in illüstrasyonları eşlik ediyor. Mukadderat, 2009 yılında Türkiye'nin ilk Facebook dizisi olarak karşımıza çıkmıştı.

Mukadderat'ta hayatın içinde olsa da farkında olunmayan ya da olunmak istenmeyen bir gerçekle, ölümle yüzleşiliyor. Mukadderat, okurlarına zamandan ve mekândan öte bir dünyanın kapılarını aralıyor.

mukadderat-_kapak
ARKA KAPAKTAN

Oyuncu-yazar-yönetmen Erkan Kolçakköstendil'den sinematografik öyküler.
“Bütün olan bitenleri, olmakta olanları ve gelecekte olacakları değiştirebilir misiniz?”
İnsan, bütün hayat tecrübesine ve yaşam arzusuna rağmen bir şeye asla meydan okuyamaz: Ölüm. Ve insan, dilimlere ayırarak ölçtüğü anları toplayıp da Vakit denen mefhumun çemberinde dolandığından, yaşamak, başımızdan geçenlerin yükünü sisli bir ormana doğru taşımaya benzer. Vakit'in gelip gelmediğine, dolup dolmadığına karar verebilecek tek şey, tüm tecrübelerimize ve sınırsız ihtimallere rağmen, Mukadderat'tır. Bazen tazecik çiçekleri koparacak, bazen yaşlı ayaklara dolanacaktır. Ama hep, tam vaktinde olacaktır.