Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Cüneyt Arkın: ‘Hürkuş bir destandır’
Cüneyt Arkın: ‘Hürkuş bir destandır’
Türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın, oğlu Murat Arkın'ın Mehmet Ali Yüzbaşı'yı canlandırdığı 'Hürkuş: Göklerdeki Kahraman' filmi için "Hürkuş bir emektir. Bir destandır" dedi. 
Kültür Sanat 7 Haziran 2018 - 12:27

Eğrikapı Prdüksiyon’un yapımcılığını üstlendiği ‘Hürkuş: Göklerdeki Kahraman’ filminde Türk sinemasının dev çınarı Cüneyt Arkın’ın oğlu Murat Arkın da sinema izleyicisinin karşısına çıktı. İkinci jenerasyon Arkın’ın Vecihi Hürkuş ile havacılığa gönül veren arkadaşlarından Mehmet Ali Yüzbaşı’yı canlandırdığı filmi izleyen Cüneyt Arkın film ile ilgili olarak; “Hürkuş filmi bir emektir. Bir destandır” dedi.

‘BU DESTANLARA SAHİP ÇIKILMALI’

Bu tür filmlerin daha çok çekilmesi taraftarı olduğunu da belirten Cüneyt Arkın, “Tarihimize ışık tuttuğu gibi tüm değerlerimize de sahip çıkılıyor bu filmlerle. Türk halkının bu ve benzeri kahramanlık destanlarına sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

Yıllar önce babasıyla kamera karşısına geçen Murat Arkın ise film için “Savaşmanın değil, ölmenin emredildiği bir savaşta halkına bir çok ilkleri yaşatmış kahramanların yaşam hikayesi Hürkuş. Batı dünyası hayal ürünü kahramanlar yaratırken ne mutlu bize ki her asır milletin kaderini değiştirecek gerçek kahramanlarımız var tarihimizde. Bu filmde yer almaktan gurur duydum” yorumunu yaptı.