DasDas’ta tiyatro ve konser dolu bir program

istanbul Anadolu Yakası'ndaki sanatseverler, DasDas'ta Alacakaranlık Kuşağı, Joseph K, Uyarca, III. Richard gibi oyunları izleyebilecek. Oyunların yanı sıra çeşitli konserler de müzikseverlerle buluşacak.

DasDas’ta tiyatro ve konser dolu bir program

DasDas’ta bu akşam, Twilight Zone serisinden uyarlama ‘Alacakaranlık Kuşağı’ oyunu tekrar DasDas Sahne'de olacak. Birbirinden bağımsız ama yine de birbiriyle ilintili 6 Alacakaranlık Kuşağı hikâyesinden oluşan oyunun kadrosunda Ayşegül Tekin, Çağdaş Tekin, Doruk Şengün, Melina Özprodomos ve Oğuz Utku Güneş yer alıyor. 4 Aralık akşamı Alacakaranlık Kuşağı yeniden DasDas'ta sahnelecek.

ALPAY ERDEM DASDAS’TA

Ayrıca 28 Kasım akşamı DasDas Performans Sahnesi her biri de birbirinden komik hikayeleri ve sahnedeki neşesiyle cemiyet ortamında sayılan ve sevilen bir komedyen olmayı çoktan başarmış bir insan olan Alpay Erdem'i ağırlayacak.

KAPALI GİŞE OYNANIYOR

DasDas’ta geçtiğimiz sezon kapalı gişe oynanan ve bu sezonun da açılış oyunu olan Joseph K, 29 Kasım'da iki ayrı performansla sahnede olacak. Kafka'nın Dava adlı eserinden uyarlanan oyunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın rol alıyor. Oyunda Joseph K. Franz Kafka'nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava'sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.

Modern zamanların ozanı, birbirinden güzel şarkıların yaratıcısı, Türkiye'nin en özgün yorumcularından Hüsnü Arkan sevilen şarkılarıyla 29 Kasım'da DasDas'ta ilk kez sahne alacak.

AHMET MÜMTAZ TAYLAN UYARLAMASI UYARCA SAHNEDE

2 Aralık'ta bu yılın heyecanla beklenen oyunlarından DasDas prodüksiyonu Uyarca seyircilerle buluşacak. Friedrich Dürrenmatt'ın 1972'de yazdığı ama daha dün yazılmışçasına taze metni ile Uyarca’yı usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor. Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu ile Kudsal Döşlüoğlu'nun rol aldığı oyunda cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir cinayet şebekesi ve birbirinden tuhaf bir ilişkiler ağı yer alıyor. “Uyarca” 3 Aralık'ta da DasDas sahnesinde olacak.

2 Aralık akşamı ayrıca söz yazarı ve besteci kimliğiyle tanınan Korhan Futacı, Kara Orkestra ile karanlığa orkestral bir müzik tozu serpecek. Her biri birbirinden farklı bir ritüele dönüşen konserleri ile tanınan Korhan Futacı ve Kara Orkestra, bu sefer DasDas'ta müzikseverlere alemler ötesi farklı bir deneyim yaşatacak.

3 Aralık Pazar günü çocuk oyunu Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy, minik tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. Alper Baytekin'in yazdığı, Derya Yıldırım'ın yönettiği ve Bahadır Buyruk ile Bağış Angigün'ün rol aldığı Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy’ün pasta yapımı macerası, müzikli hareket tiyatrosu anlatımı ile 3 yaş üstü çocukların çok seveceği eğlenceli bir gösteri sunuyor.

III. RICHARD SAHNEDE

Altıdan Sonra Tiyatro'nun yeni oyunu III. Richard, 4 Aralık akşamı tiyatroseverlerle ilk kez DasDas sahnesinde buluşacak. Yiğit Sertdemir'in yönettiği oyun Shakespeare'in unutulmaz eserini yeniden tiyatroseverlerle buluşturacak.

6 Aralık Çarşamba akşamı ise Bernard-Marie Koltès’in yazdığı, Rıza Kocaoğlu’nun rol aldığı Ormanlardan Hemen Önceki Gece, DasDas'ta sahnelenecek. Melis Tezkan ve Okan Urun’un oluşturduğu sanat topluluğu biriken'in sahnelediği oyunda, sahnedeki ‘adama’ eşlik eden müzik, video ve ışık tasarımı da Koltès’in bu şiirsel başkaldırısına hizmet etme amacını taşıyor.