Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Davul Festivali kapılarını açıyor
Davul Festivali kapılarını açıyor
Davul, perküsyon ve ritim meraklıları için 'D52 Davul Perküsyon Festivali başlıyor
Kültür Sanat 22 Nisan 2016 - 12:16

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi D52 Davul Perküsyon Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Türk ve dünya sanatçılarının yer alacağı festivale katılım ise ücretsiz olacak.

DHA’da yer alan habere göre; İsmini Türkiye'nin en kapsamlı davul metodu olan ’52 Haftada Temel Davul Dersleri’ kitabından alan ‘D52 Davul ve Perküsyon Festivali’ Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek. 28-29 ve 30 Nisan günlerinde 13.00-21.30 saatleri arasında gerçekleşecek festivalde, canlı performansın yanı sıra atölye çalışmaları da yer alacak. Soru-cevap etkinlikleriyle müzisyenlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanma imkanı da sağlayacak festival kapsamında Kuğulupark'ta ritim gösterileri sunulacak.

USTA İSİMLER SAHNE ALACAK

Türkiye'nin ilk büyük davulcu ve perküsyonist toplantısı olma özelliği taşıyan festivalde, Arda Varol, Aslı Polat, Alpay Şalt, Bülent Akbay, Can Tüzün, Doğaç Titiz, Erhan Seçkin, Ediz Hafızoğlu, Gerçek Dorman, Jose Mantana, Mert Baycan, Michael Schack Nedim Ruacan, Okay Temiz, Ömer Uyanık, Özgür Can Öney, Özgür Apak, Soner Özer, Senem Diyici, Turgut Alp Bekoğlu ve Tolga Ünaldı sahne alacak.