Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dede Sultan’ın yapımcısından özür mesajı
Dede Sultan’ın yapımcısından özür mesajı
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını konu alan 'Reis' filminin devamı olduğu açıklanan 'Dede Sultan'la ilgili kriz yaşanmış, Erdoğan filmin yapımcısı Baran Medya Grubu'na ihtarname göndererek, filmin çekilmesini istememişti. Baran Medya Grubu'ndan konuyla ilgili özür ve açıklama yayınlandı. 
Kültür Sanat 30 Mart 2018 - 14:27

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayatından kesitlerin anlatılacağı ‘Dede Sultan’ın, ‘Reis’ filminin devamı olacağı açıklanmış, ancak ‘Reis’in yapımcısı Temel Kankıran, ‘Dede Sultan’ın ‘Reis’le ilgili olmadığı ifade edilmişti. Erdoğan da filmin çekimine onay vermemiş ve avukatı aracılığıyla yapım şirketine bir ihtarname göndermişti.

‘Dede Sultan’ın yapımcısı Baran Medya Grubu, yazılı bir açıklamayla ‘Reis’ filminin yapımcısı Temel Kankıran'dan özür diledi. Açıklamada şöyle denildi:

“Baran Medya olarak son dönemde kamuoyunda oluşmuş olan yanlış algı hakkında açıklama yapmamız zarureti doğmuştur. Basında Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili olduğu ileri sürülen ‘Dede Sultan’” isimli filmimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın hayatı ile ilgili bir yapım değildir. Bu kapsamda, filmin afişleri ve fragmanlarındaki ‘Reis'ten sonra bir devam filmi’ ibaresinin yanlış anlaşılmaya neden olması sebebiyle öncelikle kamuoyundan ve sonra Reis filminin yapımcı şirketi Kafkasör Film Akademisi ve Sayın Temel Kankıran'dan özür dileriz.

reisfilm-bulte
‘SENARİSTİN GERÇEK DIŞI BEYANLARI YÜZÜNDEN’

Bu yanlış algının oluşturulmasına sebebiyet veren Murat Özdil isimli şahısla şirketimizin ilişiği kesilmiş olup, kendisinin bizlere gerçek dışı beyanları yüzünden şirketimizin uğramış olduğu her türlü zarar için ve ileride katlanmak zorunda kalabileceğimiz her türlü zarar için kendisine karşı tüm hukuki yollara başvuracağımızı ifade ederiz. Bahsi geçen şahıs, Kafkasör Film Akademisi sahibi Temel Kankıran'dan filmin telif haklarını aldığını beyanla, başta şirketin sahibi olan Nur Mehmet Munar'ı kandırarak Baran Medya’yı zarara uğratmıştır.

Kamuoyunda yaratılmış olan yanlış algı sebebi ile değerli kamuoyundan ve Reis filminin tüm haklarına sahip yapımcısı Sayın Temel Kankıran'dan özür dileriz.”