Deha başlıyor… İlk sezonda Albert Einstein var

Bu yılın en çok merak edilen belgesellerinden olan ve her bölümde tarihe damgasını vurmuş dahilerin hayatının anlatılacağı Deha, 23 Nisan Pazar günü Albert Einstein’ın hikayesi ile National Geographic'te başlıyor.

Deha başlıyor… İlk sezonda Albert Einstein var

Her sezonunda buluşları, çalışmaları ve hayatıyla dünyaya damgasını vurmuş bir dahinin hayatını işleyecek belgesel seri “DEHA”, 23 Nisan Pazar günü Albert Einstein'ın hikayesi ile National Geographic ekranlarında milyonlarla buluşacak.

Albert Einstein’ın hayatının anlatan ve 2017 yılının merakla beklenen belgesel serilerinden olan DEHA'nın yayın tarihi belli oldu. 171 ülkede 45 farklı dilde yayınlanacak 10 bölümlük belgesel serinin ilk bölümü 23 Nisan Pazar günü National Geographic ekranlarında milyonlarla buluşacak. Yönetmenliğini Oscar ödüllü Ron Howard’ın üstlendiği DEHA'da Albert Einstein’ı; Oscar, Altın Küre, Emmy ve Tony ödüllü oyuncu Geoffrey Rush, gençliğini ise Johnny Flynn canlandıracak.

deha-national-geographic

Walter Isaacson’ın “Einstein: His Life and Universe” adlı kitabından uyarlanan DEHA, zeki, hayalperest ve isyankar bir patent memurunun bir öğretmenlik diploması ya da doktorası olmadan nasıl evrenin ve atomların gizemlerini ortaya çıkardığını ele alacak. Belgesel seri, her bölüm Einstein'ın bir başka keşfini ekranlara taşırken aynı zamanda tutkulu ve karmaşık kişisel ilişkilerini de gözler önüne serecek.

 

Loading...