Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Demet Akbağ, merhum Erdal Tosun’a takdim edilen ödülü sanatçının kızı ve eski eşiyle birlikte aldı
Demet Akbağ, merhum Erdal Tosun’a takdim edilen ödülü sanatçının kızı ve eski eşiyle birlikte aldı
FMV Işık Okulları, Türkiye'nin spor, sanat ve tasarım alanında başarılı isimlerini bir kez daha ödüllendirdi. Ünlü isimler ödüllerini minik öğrencilerin elinden aldı. Törende en duygusal anlar ise trafik kazasında yaşamını yitiren usta oyuncu Erdal Tosun'a takdim edilen ödülü sanatçının kızı ve torunuyla birlikte alan Demet Akbağ'ın konuşması sırasında yaşandı. Akbağ, "Kardeşim Erdal’ım için buradayım. Onları unutmayacağımızı, unutmayacağınızı biliyorum” dedi
Kültür Sanat 5 Nisan 2017 - 17:34

FMV Işık Okulları, Nişantaşı Kampusu’nda düzenlenen bir törenle geleneksel ödüllerini sahiplerine takdim etti. 2016 Yılında Spora Işık Tutanlar kategorisinde; Eczacıbaşı Voleybol takımı, Nevriye Yılmaz, Ayşe Begüm Onbaşı, Mete Gazoz, Caner Eler, Şenol Güneş, Nazmiye Muslu Muratlı, Emin Alp Baştan, Abdullah Avcı, Cedi Osman, Ekpe Udoh, Sanata ve Tasarıma Işık Tutanlar kategorisinde ise; Erdal Özyağcılar, Ahmet Ümit, Çiğdem Kaplangi, Mehveş Emeç Birol, Emir Turam, Tuvana Denizci Tınaz gibi alanında çok değerli isimler ödül aldı. 131. Yıl Onur Ödülü'nün sahibi Harun Erdenay olurken, Özel Anma Ödülü ise Erdal Tosun adına Demet Akbağ, Kiraz Tosun ve İlknur Pekmezci Tosun'a takdim edildi. Ödüller, 2009 yılından bu yana Işık Spor Sanat Tasarım Akademisi tarafından, ‘Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar’ adı altında Türkiye'nin spor, sanat ve tasarım alanında en başarılı kabul edilen isimlerine veriliyor.

TOPLAM 17 ÖDÜL VERİLDİ
FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü, Muvaffak Benderli Salonu'nda düzenlenen ödül törenine FMV Işık Okulları öğrenci, öğretmen ve velilerinin yanı sıra spor, sanat ve iş dünyasından önemli isimler de katıldı. Törenin sunuculuğunu ise Nebil Evren yaptı. Toplamda 17 ödülün dağıtıldığı törende sanat ve tasarım dallarında Erdal Özyağcılar, Ahmet Ümit, Çiğdem Kaplangi, Emir Turam, Tuvana Denizci Tınaz, Mehveç Emeç Birol ile Özel Anma Ödülü'ne layık görülen merhum Erdal Tosun'un yerine Demet Akbağ, Kiraz Tosun ve İlknur Pekmezci Tosun, minik Işıklıların elinden ödüllerini aldılar.

DEMET AKBAĞ: ‘BU KEZ KARDEŞİM ERDAL İÇİN BURADAYIM”
Ödülü almaya Erdal Tosun'un kızı Kiraz Tosun ve eski eşi İlknur Pekmezci Tosun'la beraber sahneye çıkan Demet Akbağ; “Bugüne kadar bir çok kırmızı halı törenine katıldım. Ancak ilk kez bir töreni baştan sona izlemek istedim. Bugün, yıllarca beraber çalıştığım kardeşim Erdal'ım için buradayım. Ödülü onun adına sevgili kızı Kiraz Tosun'a takdim ediyorum. Onları unutmayacağımızı, unutmayacağınızı biliyorum” diye konuştu.

erdaltosun880dha

Erdal Tosun, geçtiğimiz aylarda geçirdiği bir trafik kazasında yaşamını yitirmişti.

lknurpekmezcitosun_demetakbas_kiraztosun-sahnede

Yılın Sahne Sanatları Ödülünü alan ünlü oyuncu Erdal Özyağcılar ise ödülünü iki erkek torunun elinden alırken “Sanata Işık tutanlar adı altında verilen bu ödül beni çok duygulandırdı. Yıllardır emek verdiğim sanat alanında biraz ışık tutabildiysem ne mutlu bana. İki torunumun bugün burada benimle olmasından ve ödülü onların elinden almaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

erdal-ozyagcilar

Yılın Edebiyat ödülüne layık görülen Ahmet Ümit ise ödülünü torununun elinden aldı. Ahmet Ümit; “Bu ödülü torunumun elinden aldığım için anlamı çok daha büyük, Nobel ödülü alsam bu kadar mutlu olmazdım” dedi.

ahmet-umit

Yılın Erkek Sporcusu ödülüne layık görülen Cedi Osman, 131'inci Yıl Onur Ödülüne layık görülen Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı Harun Erdenay, Yılın Kadın Sporcusu Nevriye Yılmaz, Yılın Genç Kadın Sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, Yılın Genç Erkek Sporcusu Mete Gazoz, Yılın Paralimpik Sporcusu Nazmiye Muslu Muratlı, Yılın Yabancı Sporcusu Ekpe Udoh, Yılın Fair Play Ödülü Emin Alp Baştan ödüllerini büyük alkış eşliğinde aldılar. Yılın Takımı seçilen Eczacıbaşı Vitra Voleybol Takımı adına ödülüspor kulübü müdürü Cemal Aksoy aldı.

Törende konuşan Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Akın Süel “131 yıldır önce iyi insan yetiştirme misyonumuzla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün burada, ‘Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar' ödül töreninde, gençlere başarılarıyla örnek teşkil eden isimlere ödüllerini takdim etmekten mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

akin-suel

Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar Ödülleri'nde şu isimler ödüle layık görüldü:

2016 Yılının Spora Işık Tutanlar;
Şenol Güneş, Yılın Teknik Direktörü
Abdullah Avcı, Yılın Spor Başarı Ödülü
Cedi Osman, Yılın Erkek Sporcusu
Nevriye Yılmaz, Yılın Kadın Sporcusu
Emin Alp Baştan, Yılın Fair Play Ödülü
Ayşe Begüm Onbaşı, Yılın Genç Kadın Sporcusu
Mete Gazoz, Yılın Genç Erkek Sporcusu
Caner Eler, Yılın Spor Basın İletişim Ödülü
Nazmiye Muslu Muratlı, Yılın Paralimpik Sporcusu
Eczacıbaşı Vitra Voleybol Takımı, Yılın Takımı
Ekpe Udoh, Yılın Yabancı Sporcusu
Harun Erdenay, 131. Yıl Onur Ödülü

2016 Yılının Sanata Tasarıma Işık Tutanlar;
Erdal Özyağcılar, Sahne Sanatları
Ahmet Ümit ve Çiğdem Kaplangi, Edebiyat
Mehveç Emeç Birol, Müzik
Emir Turam ve Tuvana Denizci Tınaz, Tasarım
Erdal Tosun, Özel Anma Ödülü

Son güncelleme: 11:01 - 06.04.2017