Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Derviş Zaim okuyucularıyla buluşuyor
Derviş Zaim okuyucularıyla buluşuyor
İkinci romanı “Rüyet”, YKY tarafından yayımlanan yönetmen ve yazar Derviş Zaim, 30 Nisan Salı günü okurlarıyla buluşacak.
Kültür Sanat 29 Nisan 2019 - 16:54

Zaim, saat 18:30'da Yapı Kredi Kültür Sanat – Loca'da Prof. Yavuz Demir moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşinin ardından  saat: 20:00'de YKY Beyoğlu Kitabevi'de yeni kitabını imzalayacak.

MİMAR SİNE’NİN GÖZÜNDEN İSTANBUL

İnsan ruhunun anlam bulma ve kendini oluşturma çabasını ele alan “Rüyet'in hikâyesi günümüz İstanbul'unda geçiyor ve mimar Sine'nin gözünden anlatılıyor: Sine, hayatının labirentinden çıkış yolunu ararken eline bir Birinci Dünya Savaşı hatıratı geçer. Hatıratta yazılanlarla kendi hayatı arasındaki paralellikler dikkat çekicidir. Sine, bu metinle olan etkileşiminde ruhunu huzura erdirecek bir ipucu bulabilecek midir?

Yazar, Nişantaşı Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Yeni Medya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yavuz Demir'in moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşinin ardından saat: 20:00'de YKY Beyoğlu Kitabevi'nde kitabını imzalayacak.