Doğukan Manço 20 yıl aradan sonra okuluna döndü

Doğukan Manço, 20 yıl aradan sonra mezun olduğu Galatasaray Lisesi'ne döndü. Okulda duygusal anlar yaşayan Manço, Mançolarda aile geleneği gibi bir şey, babam da bir dönem Galatasaray Lisesi'nde okumuştu. Bu okulun ve geçirdiğimiz zamanların değeri büyük" dedi. 

Doğukan Manço 20 yıl aradan sonra okuluna döndü

Doğukan Manço, sahne performansları, projeleri, Adam Olacak Çocuk yarışması ve drift yarışları dışında lise ve üniversitelerde yaptığı söyleşiler ve verdiği konferanslarda yeni nesil ile buluşmaya devam ediyor.

Galatasaray Lisesi öğrencilerinden aldığı davet ile dün tam 20 yıl sonra okuluna dönen  Doğukan Manço, hem keyifli hem duygusal anlar yaşadı. Belçika’da doğan Manço, Türkiye’ye döndükten sonra eğitim hayatına üç yıl boyunca Galatasaray Lisesi’nde devam etmişti.

Bu dönemin hayatının dönüm noktalarından biri olduğunu anlatan Manço, “Galatasaray Lisesi’nde okumak Mançolarda aile geleneği gibi bir şey, babam da bir dönem Galatasaray Lisesi’nde okumuştu. Bu okulun ve geçirdiğimiz zamanların değeri büyük. Ben İstanbul’da oturmamıza rağmen GS Lisesi’nde bir yıl da yatılı okudum. O dönem çok haylaz geçti ama o yatakhane maceraları, okuldan kaçış hikayelerim kitap olur” diyerek hem okul maceralarını hem de kendini hayata nasıl hazırladığını esprili bir dille anlattı.

dogukanmanco3
BABA NASİHATI BAŞARIYI GETİRDİ

Yaklaşık üç saat okulda kalan Manço, veli toplantısına denk geldiği için tüm sınıflardan öğrenci ve veliler ile de sohbet etti. Konferansı sırasında çeşitli başarı hikayelerinden de örnekler veren Doğukan Manço, kendi başarı hikayesinin Barış Manço’nun “ne yaparsan yap ama en iyisini yap” öğütü ile gerçekleştiğini dile getirdi.

Doğukan Manço'dan duygulandıran Barış Manço fotoğrafı İlginizi Çekebilir Doğukan Manço'dan duygulandıran Barış Manço fotoğrafı