Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Don Kişot’ Avrupa yakasında
‘Don Kişot’ Avrupa yakasında
Başrollerini Ozan Güven ve Günay Karacaoğlu’nun paylaştığı “Don Kişot’um Ben”, yoğun istek üzerine Avrupa yakasında da tiyatroseverlerle buluşuyor.
Kültür Sanat 2 Ocak 2019 - 10:30

Baba Sahne'nin, perdelerini açtığı günden bu yana kapalı gişe oynayan yeni prodüksiyonu “Don Kişot'um Ben”, 8 Ocak Salı akşamı Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi'nde sahnelenecek. Delilikte direndiği için bilge olan, çılgın asilzade Don Kişot ile onun kendisinden de çılgın, “karından bacaklı” silahtarı Sancho Panza'nın maceralarını sahneye taşıyan “Don Kişot'um Ben”, danslı, şarkılı, hareketli, çok renkli, bol kahkahalı bir oyun…

Ödüllü yönetmen Emrah Eren'in yönettiği “Don Kişot'um Ben”de, Cervantes'in ölümsüz eseri “Don Kişot” Mihail Bulgakov'un, dönemini yakalayan uyarlaması üzerinde yükselen metniyle bir defa daha yollara düşüyor. Ozan Güven'in çılgın asilzade Don Kişot'a, Günay Karacaoğlu'nun ise ondan daha çılgın silahtarı Sancho Panza'ya hayat verdiği oyunda aynı zamanda; Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Nur Erkul, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, İbrahim Aladağ, Tuğba Eskicioğlu ve Kamran Velicanov rol alıyor.

Irmak Bahçeci'nin dilimize çevirdiği, çok konuşulan müziklerini Can Şengün'ün hazırladığı oyunun sahne tasarımı Barış Dinçel'in, kostüm tasarımı ise Sadık Kızılağaç'ın imzasını taşıyor.

don-kisotum-ben-afis