Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dünyaca ünlü isimden mesaj var: ‘Kimse siyasi fikirleri nedeniyle yargılanamaz’
Dünyaca ünlü isimden mesaj var: ‘Kimse siyasi fikirleri nedeniyle yargılanamaz’
Dünyaca ünlü İrlandalı sanatçı ve aktivist Bob Geldof, Festtogether kapsamında DasDas'ta verdiği konseri bitirirken, "Hiç kimse siyasi fikirleri nedeniyle yargılanamaz” dedi.
Kültür Sanat 15 Eylül 2019 - 10:38

Sosyal sorumluluk projelerinde yer alan aktivist Bob Geldof ve Büyük Ev Ablukada, iki ayrı güne yayılan Festtogether kapsamında dün Ataşehir'deki DasDas'ta sahne aldı. “Demokratik bir şehir olan İstanbul'da olmak büyük bir onurdur. Teşekkürler İstanbul” cümlesini Türkçe söyleyen Bob Geldof, sonrasında en sevilen şarkılarını arka arkaya söyleyerek hayranlarını coşturdu. Geceye katılan isimler arasında Mert Fırat, İdil Fırat, Koray Candemir, Didem Balçın, Tülin Özen, Sibel Kerimoğlu, Hande Tibuk, Feraye Tanyolaç ve Serhan Süzer vardı. Dünyaca ünlü aktivist, konserini bitirirken “İrlandalı ya da Türk olmanız fark etmez, hiç kimse siyasi fikirleri nedeniyle yargılanamaz” dedi.

28 Eylül'de KüçükÇiftlik Park'ta Fasttogether’ın ikinci ayağı gerçekleşecek. Burada Athena, Unkle, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Kimbra ve Son Feci Bisiklet sahne alacak.