Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dünyaca ünlü müzikal Notre Dame de Paris, İstanbul’a geliyor
Dünyaca ünlü müzikal Notre Dame de Paris, İstanbul’a geliyor
Victor Hugo’nun unutulmaz aşk hikâyesi 'Notre Dame’ın Kamburu’ndan uyarlanan Notre Dame de Paris müzikali, İstanbul'da sanatseverlere sergilenecek.
Kültür Sanat 7 Kasım 2017 - 11:58

Dünyaca ünlü müzikal Notre Dame de Paris, 16 performans için 9-22 Mart tarihleri arasında Zorlu PSM Ana Tiyatro'ya geliyor.

Yıllardır gittiği tüm şehirlerde büyük ilgi gören ve bundan 3 yıl önce Zorlu PSM'de de İngilizce sergilenerek tüm biletleri satılan müzikal; bu defa orijinal dilinde, Fransızca olarak izleyiciyle buluşacak.

Dünyaca ünlü müzikal Notre Dame de Paris, ilk olarak 1998 yılında Paris'te perde açtı. Victor Hugo'nun kült eseri ‘Notre Dame'ın Kamburu'ndan uyarlanan modern yapımın müzikleri Riccardo Cocciante'ye, sözleri ise Luc Plamondon'a ait.

notredamedeparis2
GUINNES REKORLAR KİTABINDA

Guinness Rekorlar kitabında ‘ilk yılında en çok izleyiciye ulaşan müzikal’ olarak yer alan Notre Dame de Paris, Vivre, Belle ve Le Temps Des Cathédrales gibi unutulmaz şarkılarıyla da uzun yıllar müzik listelerinde üst sıralardaydı. Toplam 12 milyondan fazla bilet, 10 milyondan fazla DVD ve CD satan; 8 dilde, 20 ülkede, 4 bin 500'den fazla sahnelenen müzikal, bir başyapıt olarak nitelendiriliyor.

Son güncelleme: 12:00 - 07.11.2017