Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Dünyaca ünlü operacı Nafest Chenib Türkiye’ye geliyor
Dünyaca ünlü operacı Nafest Chenib Türkiye’ye geliyor
Doğuştan görme engelli olan, dünya çapında tanınan opera sanatçısı, soprano Nafest Chenib, Türkiye'deki ilk konserini vermeye hazırlanıyor.
Kültür Sanat 11 Nisan 2019 - 18:00

Chenib, piyanist Feruza Kosach eşliğinde 5 Mayıs’ta saat 19.30’da Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde dinleyicilerin karşısında olacak.

Viladimir Spivakov Moskova Virtiözleri Orkestrası, Svetlana Devlet Akademi Senfoni Orkestrası, St. Petersburg Filarmoni Orkestrası ve Bolşoy Oda Orkestrası gibi ünlü orkestralarla birlikte solo performanslar sergileyen Kafkas asıllı Chenib, 2014 Soçi Paralimpik oyunlarının kapanış töreninde José Carreras ile birlikte sahne almış ve hafızlara kazınan bir konser vermişti. Nafset, Moskova Koro Sanatları Akademisi’nden üstün başarı derecesi ile mezun olmuş ve profesyonel eğitimine Amerika’da devam etmişti.

Chenib, Manhattan Müzik Okulu’nda okulun Şan Bölümü Başkanı ve New York’un önemli şan hocalarından biri olan Prof. Maitland Peters ile çalıştı. Usta sanatçı, Adige Cumhuriyeti’nin onur ödülünün ve Manhattan Müzik Okulu’nun Pablo Casals ödülünün de sahibi.

Soldan sağa: Modacı Madina Saralp, soprano Nafset Chenib ve piyanist Feruza Kosach…