Dünyaca ünlü sanatçı Omar Souleyman Akçakale’de fırın açtı

Şanlıurfa’ya yerleşen dünyaca ünlü Suriyeli sanatçı Omar Souleyman, Akçakale’de fırın açtı. Souleyman, açtığı fırın ile yoksullara ekmek dağıtıyor.

Dünyaca ünlü sanatçı Omar Souleyman Akçakale’de fırın açtı

Türkiye’de sık sık konser veren ve 10 yıldır da ülkemizde yaşayan Suriyeli sanatçı Omar Souleyman, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde fırın açtı. Souleyman, bu fırın ile birlikte Akçakale’de yoksullara ekmek dağıtıyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren fırının önünde toplanan kalabalık, ekmeklerini alıp evlerinin yolunu tutuyor. Başta Avrupa olmak üzere dünyadaki bir çok ülkede konser veren Omar Souleyman da fırının başında durarak ekmekleri kendi elleriyle fakirlere dağıtıyor.


Fırında her gün yaklaşık 200 Suriyeli ve Türk aileye ekmek dağıttıklarını söyleyen Omar Souleyman, “Biz böyle bir işletme açarak ilk önce insanlar için bir çalışma ortamı hazırladık. Bununla beraber Akçakale'de yaşayan fakir ve muhtaç Suriyeli ve Türk ailelere ücretsiz ekmek dağıtıyoruz. Bu işletmemizde günlük 2 bin ekmek üretiyoruz. Tespit edilen 200 Türk ve Suriyeli aileye ücretsiz veriyoruz. Diğerini ise normal bir şekilde satıyoruz” dedi.


Türkiye'de olmaktan memnun olduklarını söyleyen Omar Souleyman, “Yaklaşık olarak 10 yıldır Türkiye'deyim. Ben Suriyeli bir sanatçıyım. Zaman zaman Avrupa'ya turnelere gidiyorum. Türkiye'deki Suriyeliler burada bulunmaktan gayet memnun ve mutlu. Burada bütün ihtiyaçları karşılanıyor. Sağlık, eğitim ihtiyaçlarının yanı sıra geçinmeleri için de devlet tarafından yardımlar yapılıyor” diye konuştu. İHA