Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Ebedi Gergefte Ayak İzleri’ Venüs Sanat’ta
‘Ebedi Gergefte Ayak İzleri’ Venüs Sanat’ta
Kasım Adıgüzel ve Mahmut Kemal Arslan, Venüs Sanat Galerisi’nin ev sahipliğini yaptığı 'Ebedi Gergefte Ayak İzleri' adlı sergide buluştu
Kültür Sanat 4 Şubat 2017 - 12:51

40 adet eserin yer aldığı ‘Ebedi Gergefte Ayak İzleri’, Akadlar'dan demokratik cumhuriyete, Mezopotamya’nın ve Anadolu’nun uzun sancılı ve muhteşem dönüşümünü sanatseverlerle buluşturuyor.

edebi2

KASIM ADIGÜZEL
Adı üstünde Ebedi Gergefte Ayak İzleri Enheduana' dan Nazım Hikmet'e, Akadlar'dan demokratik cumhuriyete, mezepotamyanın anadolunun uzun sancılı ve muhteşem dönüşümünü işledik. Enheduana’nın  ‘İnanna ve Ann’ şiirinden Nazım'ın ‘Gelsene dedi bana’ şiirine kadar bu coğrafyanın acısını hüznünü sevincini gördük yaşadık.

edebi5

Şimdi, tarihte ilk taş ustasının çekici ile başlayan ve çağdaş sanata dönüşen serüvenin bir parçası ve devamı olduk bu gergefte zaman tüneli hep devam edecek. Tarihte sanata, estetiğe , insanlığa yön vermiş olaylar şahsiyetler hep anılacak ve alkışlanacaktır.

edebi3

MAHMUT KEMAL ARSLAN

Büyük usta Atilla İlhan, “Onları ben büyük bir aynanın içinde gördüm. Üstelik ayna dumanlıydı ve olmayan bir şehirde geziniyordu” der. İşte bende bu dumanlı aynanın içinden geçen ve bu Ebedi Gergefe Ayak İzi bırakanları fırçamla resmetmeye çalıştım. Başarabilmişsem ne mutlu bana ve sonsuz saygı onlara.
dedi. Sanatçıların sergide 40 adet çalışmaları bulunmaktadır.

edebi4

Açılış kokteyli 4 Şubat Cumartesi günü saat 16:30 da yapılacak olan serg,i her gün 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.

Son güncelleme: 12:52 - 04.02.2017