Sözcü Plus Giriş

‘Ebedi Gergefte Ayak İzleri’ Venüs Sanat’ta

Kasım Adıgüzel ve Mahmut Kemal Arslan, Venüs Sanat Galerisi’nin ev sahipliğini yaptığı 'Ebedi Gergefte Ayak İzleri' adlı sergide buluştu

Güncellenme: 12:52, 04/02/2017
‘Ebedi Gergefte Ayak İzleri’ Venüs Sanat’ta

40 adet eserin yer aldığı ‘Ebedi Gergefte Ayak İzleri’, Akadlar'dan demokratik cumhuriyete, Mezopotamya’nın ve Anadolu’nun uzun sancılı ve muhteşem dönüşümünü sanatseverlerle buluşturuyor.

edebi2

KASIM ADIGÜZEL
Adı üstünde Ebedi Gergefte Ayak İzleri Enheduana' dan Nazım Hikmet'e, Akadlar'dan demokratik cumhuriyete, mezepotamyanın anadolunun uzun sancılı ve muhteşem dönüşümünü işledik. Enheduana’nın  ‘İnanna ve Ann’ şiirinden Nazım'ın ‘Gelsene dedi bana’ şiirine kadar bu coğrafyanın acısını hüznünü sevincini gördük yaşadık.

edebi5

Şimdi, tarihte ilk taş ustasının çekici ile başlayan ve çağdaş sanata dönüşen serüvenin bir parçası ve devamı olduk bu gergefte zaman tüneli hep devam edecek. Tarihte sanata, estetiğe , insanlığa yön vermiş olaylar şahsiyetler hep anılacak ve alkışlanacaktır.

edebi3

MAHMUT KEMAL ARSLAN

Büyük usta Atilla İlhan, “Onları ben büyük bir aynanın içinde gördüm. Üstelik ayna dumanlıydı ve olmayan bir şehirde geziniyordu” der. İşte bende bu dumanlı aynanın içinden geçen ve bu Ebedi Gergefe Ayak İzi bırakanları fırçamla resmetmeye çalıştım. Başarabilmişsem ne mutlu bana ve sonsuz saygı onlara.
dedi. Sanatçıların sergide 40 adet çalışmaları bulunmaktadır.

edebi4

Açılış kokteyli 4 Şubat Cumartesi günü saat 16:30 da yapılacak olan serg,i her gün 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.

İlginizi ÇekebilirLİMAN'ı bir günde 5 bin 546 kişi gezdiLİMAN'ı bir günde 5 bin 546 kişi gezdi
Yayınlanma Tarihi:12:51,