Eda Karaytuğ’dan Masum Aşk

Türk sanat müziği şarkıcısı, Kültür Bakanlığı sanatçısı Eda Karaytuğ'un yeni albümü çıktı.

Eda Karaytuğ’dan Masum Aşk

Göksel Baktagir, albümün aranjörlüğü ve müzik yönetmenliğini de üstlendi. Albümde ayrıca Yurdal Yokcan, Baki Kemancı, Fatih Ahıskalı ve Ali Yılmaz gibi Türkiye’nin önde gelen virtüöz müzisyenleri, Eda Karaytuğ’un gırtlak nağmelerine eşlik etti. Albüme adını veren Masum Aşk, şarkı formunda Arapça bir yakarış. Bestesi, dünya çapında tanınan ve bu yıl Cumhurbaşkanlığı kültür ve sanat ödülüne layık görülen kanun virtiözü ve bestekarımız Göksel Baktagir’e sözleri ise Lübnanlı Sanatçı Nizar Fares'e ait.

ORTADOĞU’DAN BALKANLAR’A UZANAN BİR REPERTUAR

Masum Aşk’ın yanı sıra, diğer eserler de sınırlarımızı aşarak bütün duygu coğrafyamıza sesleniyor. Ortadoğu’ya Arapçayla…Orta Asya’ya Azericeyle…Balkanlar’a Boşnakça ve Yunancayla… Ve Anadolu’ya, iz bırakan türküler ve şarkılarla… Boşnakça Şehidin Vedası da dokunacak kalbinize, Azeri mahnısı Ala Gözlüm de, kıpır kıpır Yunanca Gülbahar da, anonim Halep şarkısı El Ouzoubiyya da.

NEŞET ERTAŞ’LA GÖKSEL BAKTAGİR BİR ARADA

Neşesi hüznüyle, uzun havası oyun havasıyla, Göksel Baktagir şarkısı Neşet Ertaş türküsüyle… Hepsi tek albümde buluşturulup Eda Karaytuğ yorumuyla bir arada sunuluyor. Albümde toplam 12 eser var.