Sözcü Plus Giriş

Edebiyat tutkunları ile yazarlar bir arada

Pera Müzesi, Hakan Bıçakcı'nın hazırladığı 'Uydurmanın İncelikleri' başlıklı etkinliklerle yazarlar ile edebiyatseverleri bir araya getirecek.

Güncellenme: 11:35, 12/02/2018
Edebiyat tutkunları ile yazarlar bir arada

Pera Müzesi, hep kitap iş birliğiyle ‘Uydurmanın İncelikleri: Kurmaca Üzerine Kişisel Yaklaşımlar’ isimli kitaptan yola çıkarak bir konuşma serisi düzenliyor. Uydurmanın İncelikleri adlı konuşma serisi, kitapta yer alan yazarların yaklaşım, yöntem ve önerilerini edebiyat meraklılarıyla paylaşırken, amatör yazarlara yeni kapılar açmayı hedefliyor.

Seri, her ay gerçekleşecek konuşmalar kapsamında Başar Başarır, Doğu Yücel, Fuat Sevimay, Hakan Günday, İsmail Güzelsoy, Jale Sancak, Mahir Ünsal Eriş, Mario Levi, Mine Söğüt, Murat Özyaşar, Müge İplikçi, Nermin Yıldırım, Seray Şahiner ve Yavuz Ekinci'yi bir araya getiriyor.

Serinin ilk konuşması yazar Doğu Yücel, İsmail Güzelsoy ve Seray Şahiner'in katılımı ile gerçekleşecek. ‘Uydurmanın Süreci’ başlıklı konuşma, yaratım süreçlerini mercek altına alıp sürecin duraklarını tartışmaya açarken, içinde barındırdıklarını görünür kılıyor. Konuşma, 21 Şubat Çarşamba günü saat 19:00'da Hakan Bıçakçı moderatörlüğünde gerçekleşecek.

İlginizi ÇekebilirTürkçe'nin usta yazarları çalışma odalarını Hakan Bıçakçı'ya açtıTürkçe'nin usta yazarları çalışma odalarını Hakan Bıçakçı'ya açtı