Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Edip Akbayram’dan ‘Güzel Günler Göreceğiz’ konserleri
Edip Akbayram’dan ‘Güzel Günler Göreceğiz’ konserleri
Edip Akbayram, 21 Temmuz'da Ayvalık Amfitiyatro'da, 29 Temmuz'da Altınoluk Amfitiyatro'da ve 19 Ağustos'ta Bodrum Kalesi'nde vereceği 'Güzel Günler Göreceğiz' adını verdiği konserleriyle 45. sanat yılını kutlamaya hazırlanıyor.
Yüksel ŞENGÜL
Kültür Sanat 10 Temmuz 2017 - 13:08

Türküleri ve özgün müzik yorumlarıyla büyük bir hayran kitlesine sahip Edip Akbayram, 45’inci sanat yılını temmuz ve ağustos ayında vereceği bir dizi konserle kutlayacak. Güzel Günler Göreceğiz diyerek 45. sanat yılında ilk konserini 21 Temmuz Cuma günü saat 21:00’da Ayvalık Amfitiyatro’da, bu konseri takiben 29 Temmuz Altınoluk Amfitiyatro ve 19 Ağustos Bodrum Kalesi’nde hayranlarıyla buluşacak.

edip-ic-2

“ÜLKEM, GÜZEL GÜNLER GÖRECEK”

“Bu konserlerle ülkemin güzel günler göreceğine olan inancımı bir kez daha tekrarlayacağım” diyen Edip Akbayram, lise yıllarında kurduğu ‘Siyah Örümcekler’ grubuyla ilk plağı ‘Kendim Ettim Kendim Buldum’la müziğe başladı. 1972 yılında 2’nci 45’liği ‘Kükredi Çimenler- Boşu Boşuna’ ile sahneye adım atan Akbayram, Pir Sultan Abdal’dan Karacaoğlan’a, Nazım Hikmet’ten Can Yücel’e kadar birçok ismin bestelerini ve şiirlerini özgün müzikle halka ulaştırmayı başardı. ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’, ‘Deniz Üstü Köpürür’, ‘Dumanlı Dumanlı Oy Bizim Eller’, ‘Aldırma Gönül’, ‘Analara Kıymayın Efendiler’, ‘Adiloş Bebe’ ve ‘Kahpe Felek’ gibi dillerden düşmeyen eserleriyle gönüllerde taht kuran ünlü sanatçı, bir kez daha sanatseverler ve hayranları için ‘Güzel Günler Göreceğiz’ diyecek. Akbayram’ın konser biletleri Biletix ve konser alanındaki gişelerden temin edilebilecek.