Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Edirne’ye ‘devlet tiyatrosu’ kuruluyor
Edirne’ye ‘devlet tiyatrosu’ kuruluyor
Edirne Valisi Ekrem Canalp, kente devlet tiyatrosu kurulması için bakanlıktan onay çıktığını belirterek, "Devlet tiyatrosunun olduğu bir kent olmak ayrıcalık. Bu ayrıcalık Edirne'ye ve Edirneliler'e çok yakışacak" dedi.
Kültür Sanat 27 Mart 2019 - 13:47

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla kentte tiyatro ve drama branşında faaliyet gösteren kursiyerler, oyuncular ve yönetmenleri makamında ağırladı. Ziyarette Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutlayan Canalp, Edirne kent tiyatrosuyla ilgili müjdeli haberi vermek için özellikle bugünü beklediklerini belirtti. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle Edirne’de devlet tiyatrosu kurulacağını, konuyla ilgili onayın çıktığını ifade etti. Canap, “Önümüzdeki dönemde tiyatro sezonunda inşallah devlet tiyatroları Edirne’de açılıyor. Artık Edirneliler, ‘bu akşam ne yapalım?’ dediklerinde ellerinin altında yeni bir alternatifleri olabilecek, ‘hangi tiyatroya gidelim?’ diyebilecekler, bunun mutluluğunu hep beraber yaşayacağız. Edirne bir kültür kenti. Kültür kenti olmanın gerekliliklerinden bir tanesi de buydu. Devlet tiyatrosunun olduğu bir kent olmak ayrıcalık. Bu ayrıcalık Edirne’ye ve Edirnelilere çok yakışacak” diye konuştu.
(DHA)