Ediz Hun, Nazilli’de hayranlarıyla buluştu

Nazilli 8. Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali’nde çevre bilimcisi ve sinema oyuncusu Ediz Hun, yaşamda dostluk, sevgi ve kalkınma sürecinde doğa insan ilişkiler deneyimlerini anlattı.

Ediz Hun, Nazilli’de hayranlarıyla buluştu

Nazilli Belediyesi tarafından 8. kez düzenlenen Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali'nin konuğu, çevre çilimci ve sinema oyuncusu Ediz Hun, yaşam, dostluk, sevgi ve kalkınma sürecinde doğa-insan ilişkileri hakkında konuştu. Salonu dolduran hayranlarına zaman zaman esprili bir dille Türk sinemasını da eleştirin Ediz Hun, sinemayı bıraktıktan sonra birçok araştırma yaptığını ve kitap yazdığını, insanlarla ve doğayla iç içe vakit geçirdiğini anlattı.

edizic

Uzun yıllar akademisyen olarak üniversitede ders verdiğini belirten Ediz Hun, Atatürk'e olan sevgisi hakkında da konuştu. Ünlü oyuncu, “1999-2002 yıllarında Meclis’te çevre komisyonunda çalıştım, bu nedenle Aydın'a çok gelip gittim. En çok hayranlık duyduğum bölge, güzel insanlar, çağdaş insanlar. Atatürkçü insanlar, sizlersiniz. ‘En yüce Türk Atatürk' diyerek Gazi Mustafa Kemal'i selamlayan insanları görünce çok duygulandım ifadelerini kullandı.

Ediz Hun'u kızı Gökçen Alıcık ile birlikte dinleyen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, program sonunda Hun'a çiçek takdim ederek 8, kez düzenledikleri Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali’ne katılmalarından dolayı teşekkür etti. Kendilerini ve Nazilli'yi onure ettiklerini ifade eden Alıcık, Ediz Hun'a sağlıklı ve uzun ömürler diledi.

Her davranışı ile sıcak ve samimi olan usta oyuncu Ediz Hun, söyleşisinin ardından kitaplarını imzalayarak, hayranlarıyla fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Loading...