Efsane boksörün Garbis’in hayatı kitap oldu

Türkiye'nin ilk profesyonel boksörü efsane sporcu Garbis Zakaryan'ın hayat hikâyesinin anlatıldığı kitap raflardaki yerini aldı. Kitap boksörün hayatının yanı sıra dönemin olaylarını da ele alıyor.

Efsane boksörün Garbis’in hayatı kitap oldu

Genç yazar Emina Temel’in kaleme aldığı, 87 yaşındaki Bitlis doğumlu Ermeni asıllı Türk boksör Garbis Zakaryan’ın başarı ve aşk hikâyesinin anlatıldığı ‘Garo Nerdesin’ adlı kitap yayımlandı. Pera Palas Hotel Jumeirah´ta dün gerçekleşen kitabın tanıtım toplantısına, yazar Emina Temel ve Garbis Zakaryan’ın yanı sıra HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, modacı Cemil İpekçi ve davetliler katıldı.

garo2 ÇORAPÇIDA ÇALIŞAN ÇOCUK EFSANE OLDU

Eve katkı için sabahın erken saatlerinde sokaklarda bağırarak gazete satan, aynı zamanda bir çorapçıda çalışan çocuğun 4 kıtada başarılarıyla nasıl bir efsane hâline geldiğinin ve ilköğrenimini bile tamamlayamamış Garbis’le, 5 dil bilen bir İtalyan kızı Ersilya arasındaki ölümsüz aşkın lirik bir üslupla anlatıldığı romanda, ‘6-7 Eylül Olayları’na da başka bir pencereden bakılıyor.

garo4‘BENİ DE TÜRK BAYRAĞIYLA GÖMERLER Mİ?’

Emina Temel, Garbis Zakaryan’ın, bir röportajında yer alan, “Ölürsem beni Türk Bayrağı sarılı tabuta koyup omuzlarda taşırlar mı?” ifadesinden etkilenerek kitabı yazmaya karar verdiğini söyledi. Kitapta Gabris’in 6-7 Eylül Olayları’nda yaşadıkları, başarı basamaklarını adım adım çıkması, aşkı, diğer boksörlerle ilişkisi ele alındı.

garo3 (DHA)

Öğrencilere bir milyon kitap dağıtacak İlginizi Çekebilir Öğrencilere bir milyon kitap dağıtacak