Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Efsane grup Massive Attack, İstanbul’a geliyor
Efsane grup Massive Attack, İstanbul’a geliyor
Bugüne kadar yayımladıkları beş stüdyo albümleriyle trip hop müzik türünün yaşayan en efsanevi gruplarından biri olan Massive Attack, 25 Haziran'da İstanbul'da sahne alacak.
Kültür Sanat 13 Mart 2018 - 12:58

Massive Attack, Mercedes-Benz sponsorluğunda, Zorlu PSM'de 25 Haziran’da sahne alacak. Önümüzdeki yaz çıkacakları Avrupa turnesi kapsamında pek çok performans sergilemeye hazırlanan gruptan önce Young Fathers grubu dinleyicilerle buluşacak.

80'li yılların ortalarında, daha sonra efsane olarak anılacakları Bristol şehrinin karanlık kulüplerinde tanışan Robert Del Naja, Daddy G ve Andrew Vowles üçlüsü, 1987 yılında Massive Attack olarak anılmaya başladı. 1991 yılında arşivlik albümlerinin ilki ‘Blue Lines’ ile ünlerini şehrin dışına taşıyan Massive Attack, Trip-Hop müziğin öncü gruplarından biri oldu. Aldığı göçler yüzünden ‘Dünyanın en büyük kasabası’ olarak tanımlanan Bristol'ün kültürel çeşitliğinden beslenen grubun diskografisinde dramatik atmosfere sahip şarklılarla donanmış beş stüdyo albümü bulunuyor. 1998 yılında çıkardıkları Mezzanine'ın ardından grup müzik kariyerlerini iki kişi olarak sürdürme kararı aldı. 2016 yılında yayımlanan ‘Ritual Spirit’ EP'siyle düzen bozmaya devam eden ikili, bu yaz çıkacakları Avrupa turnesi kapsamında, 25 Haziran'da Zorlu PSM Ana Tiyatro'da ‘Sahne Üstü Ayakta' konser düzeninde sevenleriyle buluşacak.

Biletler 15 Mart'ta satışa sunulacak.