Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Efsane müzisyen David Bowie’nin ilk demo kaydı ekmek sepetinde bulundu
Efsane müzisyen David Bowie’nin ilk demo kaydı ekmek sepetinde bulundu
Efsane müzisyen ve aktör David Bowie'nin 16 yaşında kaydettiği ilk demo kaydı, eski bir ekmek sepetinde bulundu. Bowie'nin Londra’da RG Jones stüdyosunda kaydettiği kaydın açık artırmayla satılması bekleniyordu. 
Kültür Sanat 26 Temmuz 2018 - 13:44

2016 yılında kaybettiğimiz efsane müzisyen David Bowie’nin ilk demo kaydının olduğu kaset eski bir ekmek sepetinde ortaya çıktı. Kayıtta Bowie’nin ilk grubu The Konrads’teyken ‘I Never Dreamed’ şarkısını söylediği ortaya çıktı.

Sputnik’in haberine göre, Bowie’nin demo kaydı, Konrads grubunun davulcusu David Hadfield tarafından bulundu. Hadfield evinden taşındığı sırada büyük babasına ait olan eski bir ekmek sepetinde kasedi buldu. Hadfield, “David’in ‘I Never Dreamed’i (Hiç Hayal Etmedim) söyleyecek en iyi kişi olduğuna karar verdim ve şarkıyı en doğru yorumlayabilecek olan da oydu. Böylece bu David Jones’un 55 yıl önceki ilk şarkısı oldu” ifadelerini kullandı.

TAMAMİYLE BENZERSİZ

Demo kaset, Eylül ayında İngiltere’de Omega Auctions’da görücüye çıkacak. Müzayede görevlisi Paul Fairweather, kaydı “Tamamıyla benzersiz” diye tanımladı.

Bowie, 10 Ocak 2016’da kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybetmişti.