Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Efsane rock albümleri plak formatında
Efsane rock albümleri plak formatında
Teoman’ın 2000 yılında yayınlanan albümü “17” ve Duman’ın 2002 çıkışlı albümü “Belki Alışman Lazım” plak formatında müzikseverlerle buluştu. 
Kültür Sanat 26 Aralık 2018 - 12:50

Universal Müzik Türkiye ve prodüktör Murat Akad arasında yapılan lisans anlaşması ile tüm dijital platformlarda yerini alan Türk müzik tarihine yön vermiş, kilometre taşı sayılabilecek albümler şimdi de plak formatında yayınlanmaya devam ediyor. Teoman, Duman, Vega ve Athena'nın Türkçe rock müzik tarihine geçmiş efsaneleşmiş albümleri kısa bir süre önce Universal Müzik Türkiye etiketiyle dijital platformlardaki yerini almıştı.

Teoman, 1998 yılında piyasaya çıkan ikinci albümü “O'' ile Türkiye’nin en çok sevilen ve en başarılı sanatçılarından biri oldu ve bu albümün ardından yayınladığı “17” ile müziğini daha geniş kitlelere ulaştırmayı başardı.

Modern rock soundu ile Türk melodilerini mükemmel bir şekilde birleştirerek kendi soundunu yaratan Duman, öncü olduğu tarzını ikinci albümü “Belki Alışman Lazım” ile sürdürdü.

duman