Sözcü Plus Giriş

Efsanevi grup son konserini verdi

İngiliz heavy metal grubu Black Sabbath, 1968 yılında İngiltere'nin Birmingham kentinde başlayan müzik serüvenini Pazar günü aynı şehirde verdiği konserle noktaladı

Güncellenme: 09:59, 07/02/2017
Efsanevi grup son konserini verdi

İki saat süren konserde 15 şarkı çalan grup üyeleri, hayranlarına ilk hit şarkıları olan ‘Paranoid’ ile veda etti.

black3

Black Sabbath, daha çok işçi sınıfının yaşadığı Birmingham’ın banliyölerinden Aston’da kurulmuştu.

Gitarist Iommi ve basçı Butler okuldan mezun olduktan sonra fabrikada çalışmaya başladı. Ward kömür dağıtıyordu, Osbourne ise önce mezbahada sonra ise araba fabrikasında çalıştıktan sonra hırsızlık yapmaya başladı. Bu yüzden müzik onların kaçışı olmuştu. İlk başlarda kendilerine ‘Earth’ adını veren ve blues şarkıları çalan grup, zamanla Black Sabbath ismini alıp kendi müziğini yapmaya başladı.

black2

Butler ve Iommi’nin korku filmlerine olan hayranlığı da buldukları sese ilham kaynağı oldu.

Osbourne, son konserleri sonrası diğer grup üyeleriyle birlikte hayranlarına eğilerek selam verdikten sonra “Çok teşekkürler, iyi geceler, hepinize çok teşekkür ederim” dedi.

Ozzy Osbourne, konser öncesi BBC’ye yaptığı açıklamada ise duygu karmaşası yaşadığını söyledi. Osbourne, “Birmingham’da Crown adlı pubda çalarken, ‘Bunu birkaç yıl yapmak iyi olur. Biraz bira içer, şarkılarımızı çalarız’ diye düşünüyordum. Ama bu hayatımın en güzel macerasının başlangıcıydı” diye konuştu.

İlginizi ÇekebilirBob Marley'nin 40 yıldır kayıp olan konser kayıtları bulunduBob Marley'nin 40 yıldır kayıp olan konser kayıtları bulundu