Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ekoloji temalı ‘H20 Kısa Film Yarışması’ başladı
Ekoloji temalı ‘H20 Kısa Film Yarışması’ başladı
Kadıköy Belediyesi’nin Kadıköy Çevre Festivali kapsamında düzenlediği ve ekolojik yaşamı konu edinecek olan 'H2o' kısa film ve fotoğraf yarışmasına başvurular başladı.
Kültür Sanat 13 Nisan 2018 - 12:53

Kentte ekolojik yaşamın konu edileceği filmler için son başvuru tarihi 18 Mayıs 2018. Kadıköy Belediye'si Çevre Festivali kapsamında kamerasını doğadan yana kullanan amatörleri ve profesyonelleri bir araya getirecek yarışma sonucunda ödüle layık görülen eserler Eko-Kamera Ödülleri'ni kazanacak. Yarışmaya Kadıköy sınırları içerisinde yaşayan tüm yurttaşlar katılabilecek.

SUYUN FORMÜLÜ KAMERADA

Suyun formülü olan ‘H2O'nun konu olarak belirlendiği yarışmaya, her yarışmacı bir eserle katılabilecek. Kendi anlayış ve anlatım tarzlarına uygun olan tekniklerin kullanılabileceği yarışmada yer alacak filmlerin uzunluğu ise 2-8 dakika arasında olması gerekiyor. Yarışmaya katılacak filmlerin daha önce her hangi bir yarışmaya katılmamış veya başka bir yerde kullanılmamış olması gerekiyor.

ÖDÜLLER ÇEVRE FESTİVALİNDE SAHİPLERİNİ BULACAK

Yarışmaya katılan eserler alanlarında uzman jüriler tarafından değerlendirilecek. Kadıköy Çevre Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenecek ödül töreni ile son bulacak ‘H2o’ Kısa Film Yarışması’nın ödülleri ise şöyle: Birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin 500 TL, üçüncüye 2 bin TL, Jüri Özel ödülü bin TL.

ekofilm-bulten2