Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ekrem İmamoğlu’ndan Nazım Hikmet dizeleriyle Haydarpaşa göndermesi!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Merhaba Güzel Vatanım’ın galasında Nazım Hikmet'in dizelerini okuyarak, ihalesi belediyeye verilmeyen Haydarpaşa Garı ile ilgili göndermede bulundu.
Sozcu.com.tr
Kültür Sanat 25 Ekim 2019 - 22:22

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, senaryosunu Ahmet Ümit'in kaleme aldığı, yönetmenliğini Cengiz Özkarabekir'in üstlendiği Merhaba Güzel Vatanım'ın Cemal Reşit Rey Konser Salonu'ndaki galasına katıldı.

NAZIM’DAN ŞİİR OKUDU

Batı İstanbul Eğitim Kültür Sanat Vakfı’nın yapımcılığını yaptığı ve Yetkin Dikinciler'in de rol aldığı galada sahneye çıkıp bir konuşma yapan İmamoğlu, Türkçe'nin büyük şairi Nazım Hikmet'in Memleketimden İnsan Manzaraları şiirinden dizeler okudu.

GÖNDERMEDE BULUNDU

İmamoğlu, şiirin Haydarpaşa ile ilgili bölümlerini okuyunca izleyicilerden büyük alkış aldı. İBB Başkanı İmamoğlu, bu şiir ile geçtiğimiz günlerde İBB iştiraklerinin alınmadığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın kurucusu olduğu Okçular Vakfı'nın eski genel müdürüne ait şirketin Haydarpaşa Garı ile ilgili ihaleyi almasına göndermede bulundu.

Son güncelleme: 22:33 - 25.10.2019