Ekrem İmamoğlu’ndan sanatçılara destek: “Türkiye’nin geleceği için konuşun”

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ancak YSK'nın iptal kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, fikirlerini açıkladılar diye iktidar cenahından tepki gören sanatçılar ile ilgili, "Özgürlük nefes gibidir, özgür olmaya devam edin" dedi.

Ekrem İmamoğlu’ndan sanatçılara destek: “Türkiye’nin geleceği için konuşun”

31 Mart Seçimleri’nin YSK tarafından yenilenmesi yönünde kararlaştırılmasının ardından sanatçılara ve iş insanlarına çağrıda bulunan İmamoğlu, “Konuşun” demişti. Bu çağrı üzerine yüzlerce sanatçı sosyal medyadan #HerŞeyGüzelOlacak etiketiyle fikirlerini paylaşmıştı. İktidar cenahı ise fikirlerini paylaşan sanatçıları hedef tahtasına oturtmuş hatta Cumhurbaşkanlığı Arşiv Müdürü Muhammet Safi, sanatçıları fişlemişti.

Ekrem İmamoğlu, yaşanılanların ardından sosyal medya hesabından bir video paylaştı. “Sanatçılar gibi toplumun önünde olan insanların fikirlerini paylaşması gayet doğaldır. Haddini bilmesi gereken siyasilerdir, bizleriz; sanatçılar, akademisyenler, iş insanları değil. Korkmadan konuşmaya, paylaşmaya devam edin lütfen” diyen İmamoğlu’nun açıklamaları şöyleydi:

 

Gani Müjde'den o fişlemeye cevap: Şeref belgesi İlginizi Çekebilir Gani Müjde'den o fişlemeye cevap: Şeref belgesi YSK İstanbul seçimlerini iptal etti, ünlü isimler sosyal medyadan tepki gösterdi İlginizi Çekebilir YSK İstanbul seçimlerini iptal etti, ünlü isimler sosyal medyadan tepki gösterdi