Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ekrem İmamoğlu’ndan sanatçılara destek: “Türkiye’nin geleceği için konuşun”
Ekrem İmamoğlu’ndan sanatçılara destek: “Türkiye’nin geleceği için konuşun”
31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ancak YSK'nın iptal kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, fikirlerini açıkladılar diye iktidar cenahından tepki gören sanatçılar ile ilgili, "Özgürlük nefes gibidir, özgür olmaya devam edin" dedi.
Kültür Sanat 11 Mayıs 2019 - 10:30

31 Mart Seçimleri’nin YSK tarafından yenilenmesi yönünde kararlaştırılmasının ardından sanatçılara ve iş insanlarına çağrıda bulunan İmamoğlu, “Konuşun” demişti. Bu çağrı üzerine yüzlerce sanatçı sosyal medyadan #HerŞeyGüzelOlacak etiketiyle fikirlerini paylaşmıştı. İktidar cenahı ise fikirlerini paylaşan sanatçıları hedef tahtasına oturtmuş hatta Cumhurbaşkanlığı Arşiv Müdürü Muhammet Safi, sanatçıları fişlemişti.

Ekrem İmamoğlu, yaşanılanların ardından sosyal medya hesabından bir video paylaştı. “Sanatçılar gibi toplumun önünde olan insanların fikirlerini paylaşması gayet doğaldır. Haddini bilmesi gereken siyasilerdir, bizleriz; sanatçılar, akademisyenler, iş insanları değil. Korkmadan konuşmaya, paylaşmaya devam edin lütfen” diyen İmamoğlu’nun açıklamaları şöyleydi: