Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Elektronik müziğin tarihi Borusan Müzik Evi’nde
Elektronik müziğin tarihi Borusan Müzik Evi’nde
Elektronik müziğin önemli temsilcilerinden Morton Subotnick, Alec Empire ve Lillevan 10 Mart’ta Borusan Müzik Evi’nde buluşuyor.
Kültür Sanat 9 Mart 2018 - 11:21

Elektronik müziğin evriminde önemli role sahip Amerikalı besteci ve müzisyen Morton Subotnick'in Silver Apples of the Moon albümünün yayımlanışının 50. yılı Borusan Müzik Evi'nde düzenlenecek özel bir konserle kutlanacak. Kod Müzik işbirliğiyle düzenlenen Nova Muzak serisinin 25. konserine konu olan Silver Apples of the Moon albümü, uzun bir kompozisyonun basıldığı ilk çalışma olmasının yanı sıra, bir modern-klasik olarak kayıt tarihinin en önemli 300 albümü arasında yer alıyor.

HACKER’LARA İLHAM VERDİ

10 Mart Cumartesi akşamı gerçekleşecek konserde hayatını klavyenin çıkarabileceği ‘öteki’ seslere adayan ve aynı zamanda interaktif bilgisayar müziğinin mucidi sayılan Morton Subotnick sahneyi, Alec Empire ile paylaşacak. Bugün uluslararası düzeydeki hacker'lara ilham verdiği bilinen Alec Empire, internet çağının protesto ve öfke yüklü müziğinin yaratıcıları arasında yer alıyor. Silver Apples of the Moon ile birkaç başka kompozisyonun (Sidewinder, Until Spring, Cloudless Sulphur ve Crowds and Power) yeni yorumlarının dinleyiciyle paylaşılacağı konserin görsel şovu ise ses ve görüntüyü birleştiren sanatıyla dikkat çeken Rechenzentrum'un kurucu elemanı Lillevan tarafından gerçekleştirilecek.