Elvis Presley’in davulcusu Ronnie Tutt hayatını kaybetti

Elvis Presley dışında; The Carpenters, Roy Orbison, Neil Diamond, Billy Joel ve Jerry Garcia gibi isimlerle çalan Ronnie Tutt, 83 yaşında hayatını kaybetti.

Elvis Presley’in davulcusu Ronnie Tutt hayatını kaybetti

Ölüm nedeni henüz açıklanmayan Ronnie Tutt’un ölümü ile ilgili Elvis Presley Enterprises, Instagram’da bir açıklama yayınladı:

“Ronnie Tutt’un vefatını öğrendiğimizde derinden üzüldük. Efsanevi bir davulcu olmasının yanı sıra, Graceland’de birçoğumuz için iyi bir arkadaştı. Elvis Haftası’nı, Elvis’in doğum gününü ve diğer birçok özel günü kutlamak için burada bize katıldığı her seferinde keyif aldık.

Ronnie, Elvis’le çalışma anılarını hayranlarla paylaşmanın yanı sıra Elvis’in müziğini daha sonraki Elvis in Concert gösterileri ve performanslarıyla dünyanın dört bir yanındaki arenalara taşıyarak Elvis’in mirasının muhteşem bir elçisiydi.”

Ronnie Tutt, 1969’dan Elvis Presley’in 1977’deki ölümüne kadar TCB Band’in bir parçası olarak Elvis için davul çaldı. Ronnie Tutt, daha sonra Neil Diamond’ın grubuyla turneye çıktı. Ayrıca Johnny Cash, Glen Campbell, Kenny Rogers, Elvis Costello, Stevie Nicks, Michael McDonald gibi isimlerle kayıt ve performans sergiledi.

Elvis Presley'in saçı 605 bin Türk lirasına satıldı İlginizi Çekebilir Elvis Presley'in saçı 605 bin Türk lirasına satıldı Coldplay müziği bırakıyor İlginizi Çekebilir Coldplay müziği bırakıyor Susan Sarandon'dan David Bowie itirafı: 'Ölmeden bir hafta önce konuştuk' İlginizi Çekebilir Susan Sarandon'dan David Bowie itirafı: 'Ölmeden bir hafta önce konuştuk'