Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Emin Alper’in ‘Kız Kardeşler’ filminin afişi ve fragmanı yayınlandı
69. Berlin Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümüne seçilen Emin Alper'in üçüncü filmi Kız Kardeşler’in festival afişi ve fragmanı yayınlandı.
Kültür Sanat 5 Şubat 2019 - 14:29

Kız Kardeşler, 11 Şubat Pazartesi günü festivalin ana salonu Berlinale Palast'ta dünya prömiyerini yapacak. Kız Kardeşler, 8 sene sonra Türkiye'den Ana Yarışma bölümüne katılma başarısı gösteren ilk film oldu. Film bu yıl 7-17 Şubat tarihlerinde düzenlenecek festivalde, usta oyuncu Juliette Binoche’un başkanlığındaki Altın Ayı jürisinin karşısına çıkacak. Başrollerinde Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer'in yer aldığı film, annelerinin ölümünün ardından kasabaya besleme olarak verilen üç kız kardeşin, yıllar sonra köylerine geri dönmesini ve birbirleriyle yüzleşmelerini konu alıyor.

Türkiye-Almanya-Hollanda-Yunanistan ortak yapımı Kız Kardeşler'in yapımcılığını Liman Film ve NuLook Production'ın üstleniyor. Yapım aşamasında, Eurimages (Avrupa Konseyi), Berlin Film Fonu (MBB), Hollanda Film Fonu (NFF) ve Yunanistan Film Merkezi (GFC) tarafından desteklenen filmin, Berlin'deki dünya galasının ardından 2019'da Türkiye'de vizyona girmesi planlanıyor.

Filmin afişini Volkan Topkaya tasarladı.

kiz-kardesler-festival-afis