Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Emrah Karaca: Babam hayatta olsa çok şeyi değiştirmek isterdi
Emrah Karaca: Babam hayatta olsa çok şeyi değiştirmek isterdi
Cem Karaca'nın kendisi gibi sanatçı olan oğlu Emrah Karaca, "O, hep kendi bildiği doğruyu yaptı ve bir şeyleri değiştirmeye çalıştı. Yoluna devam etmektense bir şeyleri değiştirmek adına şarkılar yaptı. İnandığı şeyi yaptı. Hayatımızda şu an yanlış giden o kadar çok şey var ki... Eminim hayatta olsaydı çok şeyi değiştirmek isterdi" dedi.
Kültür Sanat 19 Mart 2018 - 11:28

Cem Karaca, vefatının 14 yıl sonra ‘Merhaba Gençler’ albümüyle anılıyor. Albümde Sıla, Teoman, Mehmet Erdem, Can Bonomo, Halil Sezai gibi isimler yer alıyor.

Karar’dan Işıl Çalışkan’a albümün hikayesini anlatan Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca, şarkı sanatçı eşleştirmesinin kendiliğinden geliştiğini belirterek, “Sıla'da ‘Sen de Başını Alıp Gitme' şarkısı tam karşılığını bulan bir şarkıydı. Halil Sezai ile bir konserde karşılaştık. Konser sonrasında sahnedeki gruba ‘Oh Be' şarkısını seslendireceğini söyledi. Ben de yanına gidip ‘Hayırdır abi ne alaka?' dedim. O da ‘Benim en sevdiğim şarkı budur' dedi. Böyle bir proje olunca direkt Halil ile irtibata geçtim” dedi.

‘CEM KARACA’NIN OĞLU OLMAK ZOR’

Cem Karca’nın oğlu olmanın zor olduğunu anlatan Karaca, “Zor bir şey. Cem Karaca'nın oğlu olunca bazı şeyleri 2-3 kere hatta benim gibi biriyseniz 5-10 kere düşünmeniz gerekiyor. Bugüne kadar çok defa kendi adıma albümlerin kıyısından döndüm. Aranjörlerle anlaştım, şarkıları yaptırdım ama hep kafamda soru işareti vardı ve hep daha iyisini aradım. Belki hataydı tabii bu kadar ince eleyip sık dokumak bilemiyorum. Ama babam hep böyle bir baskı oluşturdu. Babamın bir geçmişi var. Ben Cem Karaca'nın oğlu olarak gidip alelade bir şey yapamam diye düşünüyordum. Hayat beni böyle savurdu. Şu an zaten onun sorumluluğunu iki kat yaşıyorum. Hem Moğollar hem Cem Karaca… Keyifli gidiyor, bakalım zaman ne gösterecek” açıklamasını yaptı.

‘BABAM, İNANDIĞI ŞEYİ YAPTI’

Babasının hayatı boyunca bir şeyleri değiştirmek istediğini ifade eden Karaca, şöyle konuştu: “Belki de hayata bu kadar erken veda etmesinin sebebi bunlardı bilemiyorum. Yaşadığı darbeler sonucunda çok çöktü. O, hep kendi bildiği doğruyu yaptı ve bir şeyleri değiştirmeye çalıştı. Sonuçta hayatına normal şarkılar söyleyerek de devam edebilirdi ama etmedi. Yanlış bildiği şeyleri şarkılara döktü. Babamın hayat seçimi bu anlamda biraz garip. Yoluna devam etmektense bir şeyleri değiştirmek adına şarkılar yaptı. Kendi doğrusu kendi yanlışı… İnandığı şeyi yaptı. Hayatımızda şu an yanlış giden o kadar çok şey var ki… Eminim hayatta olsaydı çok şeyi değiştirmek isterdi. Başarılı olur muydu bilmem ama en azından uğraşırdı. Çünkü o Cem Karaca'ydı.”

Son güncelleme: 11:46 - 19.03.2018