Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Emre Karayel, ‘Oksimoron’ ile güldürdü
Emre Karayel, ‘Oksimoron’ ile güldürdü
Erdal Beşikçioğlu'nun yönettiği ve Emre Karayel'in rol aldığı 'Oksimoron' ilk kez perde açtı. Kadın ve erkek ilişkilerini anlatan oyun, izleyenleri kahkahaya boğdu.
Kültür Sanat 28 Nisan 2018 - 12:27

Bir ayrılık hikâyesi üzerinden kadın ve erkek ilişkilerine eğlenceli bir yorum getiren ‘Oksimoron’ oyununun galası, dün akşam İstanbul TİM Show Center'da gerçekleşti. Galaya; Sedef Avcı – Kıvanç Kasabalı, Burak Hakkı, Hande Soral – İsmail Demirci, Menderes – Funda Samancılar, Şebnem Dönmez, Başak Parlak, Burcu – Birol Güven, Devrim Yalçın, Esra Ekmekçi – Cüneyt Çalıcıoğlu, Mirgün Cabas, Murat Evgin, Nilperi Şahinkaya, Sercan Badur, Zeynep Gülmez, Yağmur Ün, Anta Toros, Zerrin Arbaş, Suna Keskin, Hüsamettin – Simla Beyazıt, Devrim Yalçın, Nükhet – Cemal Okan gibi birçok ünlü isim katıldı.

oksimoron-bulten
YÖNETMENLİĞİ ERDAL BEŞİKÇİOĞLU YAPIYOR

Tatbikat Sahnesi'nin, Emre Karayel'in rol aldığı tek kişilik yeni oyunu ‘Oksimoron’, kadın-erkek ilişkilerini bir ayrılık hikâyesi üzerinden sorguluyor. Robert Dubac'ın ‘Oksimoron-Erkek Aklı’ oyunundan Zeki Enes Akkan'ın uyarladığı oyunun yönetmenliğini Erdal Beşikçioğlu üstleniyor. Çevirisine Özge Kayakutlu'nun imza attığı, ışık tasarımını Mustafa Bal'ın, afiş tasarımını Hande Şiri'nin hazırladığı ‘Oksimoron’ oyununun asistanlığını ise Hayriye Merve Kaya ve Selin Tekman yapıyor.

oksimoron2-bulten
İKİ ZIT KAVRAM BİR ARAYA GELDİĞİNDE…

Oksimoron, birbiriyle çelişen ya da tamamen zıt iki kavram bir araya geldiğinde, bu iki karşıt anlamın bazen birbirini götürmek yerine yepyeni bir anlam doğurduğunu, bu iki farklı bakış açısının örneklerinden birisinin de kadın-erkek ilişkileri olduğunu anlatıyor. Tek perdelik ‘Oksimoron’ oyunu; bu akşam saat 20.00'de Maltepe'de Terra Hall'de, 5 Mayıs akşamı 20.30'da Antalya Konyaaltı Belediyesi Kültür Merkezi'nde, 23 ve 24 Mayıs akşamları 20.30'da İstanbul Baba Sahne'de, 30 Nisan ve 1, 7, 8, 15, 16, 30, 31 Mayıs 2018 akşamları ise 20.30'da Ankara Tatbikat Sahnesi'nde izlenebilir.

Son güncelleme: 12:35 - 28.04.2018