Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Enerjik ve hızla akan Türk ritimleri
Enerjik ve hızla akan Türk ritimleri
Oğuz Kaplangı, Rhinoceros (Gergedanlar) tiyatro oyunu için bestelediği müzikleri dinleyiciyle buluşturuyor.
Kültür Sanat 9 Mart 2018 - 09:54

Oğuz Kaplangı, Rhinoceros (Gergedanlar) tiyatro oyunu için besteleyip sahnelediği müzikleri albüm formatında dinleyiciyle buluşturuyor. Rhinoceros oyunu ilk kez geçen yaz Edinburgh'da seyirciyle buluşmuş, oyunun kendi kadar müzikleri de Birleşik Krallık basınından övgü toplamıştı. Oğuz Kaplangı, BBC 3'ün ‘World on 3’ canlı yayınına davet edilmiş, oyun için bestelediği müzikleri yayında canlı çalmıştı.

Oyun 23 Mart – 7 Nisan 2018'de ‘The Royal Lyceum Theatre’da DOT tiyatrosu ortaklığıyla Edinburgh'da yeniden sahnelenecek. Ünlü İngiliz tiyatro yazarı Zinnie Harris'in yeniden yorumladığı Ionesco`nun ‘absürd’ oyunu Rhinoceros'u, Murat Daltaban yönetiyor.

Kaplangı, albümle ilgili, “Tiyatroda oyuncuların sahnesi günden güne farklılıklar taşıyabiliyor. Müziğin dinamiklerinin bu nüanslarla uyum içinde olması gerektiğini düşünüyorum. Rhinoceros'un müziklerini sahnede canlı çaldığım için besteler her oyunda evrime uğradı. Akustik ile elektronik, organik sesler ile ses efektleri, geleneksel ile batı tarzı yorum, prodüksiyon aşamasında değişti ve ortaya çıkan parçalar bu soundtrack albüme dönüştü” dedi.

Son güncelleme: 12:01 - 09.03.2018