Engel tanımayan çocuklar Filistin için sahnede

2010 yılında kurulan Yön Sanat Atölyesi bünyesinde eğitim alan engelli ve suça sürüklenen çocuklar başarılarına bir yenisini ekleyerek bu kez Filistin için sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Engel tanımayan çocuklar Filistin için sahnede

Kurulduğu günden bu güne sömürüden uzak, bağış toplamadan, sahnede engellerini anlatmadan, ürettiklerini sahneleyerek farkındalık yaratan tiyatro ekibi Önceki sezonlarda Mehmet Baydur'un ölümsüz eseri Kamyon, Muzaffer İzgü'nün Duvar ve Sınır isimli oyunları ile seyirci karşısına çıkmıştı. Dumlupınar filminin senaristi Seda Demirtaş'ın kaleme aldığı, yönetmenliğini atölyenin kurucusu ve genel sanat yönetmeni Erdem Öksüz'ün yaptığı “Dava Filistin” oyunu ile 2018-2019 sezonunda izleyenlerinin karşısına büyük Ankara galası ile çıkmaya hazırlanan engel tanımayan çocuklar, galanın ardından Türkiye ve Avrupa turnesi için gün sayıyor.

Atölye ve oyun hakkında açıklamalarda bulunan atölyenin kurucusu ve genel sanat yönetmeni Erdem Öksüz, “2010 yılından bu güne dezavantajlı ve suça sürüklenen bireylerle profesyonel sanat çalışmaları yapıyoruz. Yaptığımız çalışmaların öteki olarak gördüğümüz insanlarda ciddi etkilerinin olduğunu gördük. Amacımız uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ve projelendirmesi biten, pilot olarak Ankara'da ilerleyen süreçte ülke geneline yayılacak, profesyonel bir ekiple dezavantajlı ve suça sürüklenen yetenekli bireylerin eğitim göreceği Türkiye'nin ilk yatılı konservatuarını kurmak” dedi.

‘Dava Filistin’ 22 Ocak’ta, saat 19:30’da Ankara MEB Şura salonunda sergilenecek.